Pokusí se Andy Ruiz Jr. ukořistit zlatou medaili na olympijských hrách v Tokiu?

Mexická boxerská federace přišla s ďábelským nápadem poslat aktuálního krále těžké váhy Andyho „Destroyer“ Ruize Jr. (33-1-0, 22 KO) na olympijské hry a třicetiletý šampion není vůbec proti.

Již několik let umožňují pravidla start profesionálních boxerů mezi těmi amatérskými. Prakticky vše se rozjelo na olympijských hrách v roce 2016 v Riu de Jaineru, kde se několik profesionálních bojovníků pokusilo o zisk olympijské medaile. Mezi nimi byl například i bývalý světový šampion střední váhy Hassan N’dam N’jikam, kterého však v prvním kole vyřadil Michel Borges. Aktuálně nejznámějších profesionálem, jenž startuje i mezi amatéry je uzbecký válečník těžké váhy Bakhodir Jalolov. Pětadvacetiletý obr si v tomto roce došel pro zlatou medaili z asijských her v Bangkoku a před pár dny dokázal ovládnout i mistrovství světa v Jekatěrinburgu.

Jenže právě na světovém šampionátu v Rusku se opět začalo spekulovat o tom, jestli je start profesionálů mezi amatéry ten správný směr. Zrovna Jalolov totiž ve čtvrtfinále nehezky uspal Richarda Torreze, což ostře kritizoval i šéf federace WBC Mauricio Sulaiman. Zatím je však start profesionálů mezi amatéry povolený a většina tak směřuje své pohledy na olympijské hry v Tokiu, které mají proběhnout v roce 2020. Podobně je na tom i aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO, Andy Ruiz, kterému ďábelskou myšlenku olympijských her vnukla mexická boxerská federace. Třicetiletý Američan s mexickými kořeny nelenil a okamžitě prohlásil, že je připravený bojovat o medaile. Dočkáme se tedy milovníka tyčinek Snickers i pod pěti kruhy v zemi vycházejícího slunce?