Pokud Wilder dostane šanci sjednotit tituly, tak souboj s Furym půjde stranou!

Aktuální šampion WBC těžké váhy, Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 39 KO), bere do úvahy i scénář, že se na začátku příštího roku neutká s Tysonem „Gypsy King“ Furym (28-0-1, 20 KO), ale pokud to trošku půjde, tak se střetne v sjednocujícím souboji s vítězem duelu Joshua-Ruiz.

„Chtěl bych, aby mi šel stranou, pokud dostanu šanci na sjednocující souboj. Myslím si, že mi Fury rád uhne stranou, abych se mohl účastnit unifikačního souboje. To je můj hlavní cíl. Jeden mistr, jedna tvář, jedno jméno.“ – Rozpovídal se pro zámořská média aktuálně druhý muž světového žebříčku. „Věřím, že by jsme se s Furym domluvili na pozdějším termínu. Dal jsem mu šanci restartovat kariéru a tak mi to dluží. Navíc nemá žádný pás a není ani žádným mistrem. Jestli bych dostal šanci na sjednocující boj, tak Fury jde zkrátka stranou.“ – Doplnil své povídání třiatřicetiletý šampion. Jeho tužby však mají dost velké trhliny a to hned z několika důvodů. Pojďme si je společně probrat.

1. Pokud by se chtěl Wilder dostat k sjednocujícímu souboji, tak odvetný duel mezi Joshou a Ruizem musí ovládnout devětadvacetiletý Američan s mexickými kořeny. Ten je totiž jeho stájovým kolegou a případné domluvení sjednocujícího souboje by bylo naprostou hračkou. V případě výhry Brita by nejspíše k žádnému sjednocujícímu souboji nedošlo.

2. I kdyby se podařilo Ruizovi v odvetě opět šokovat svět a porazit rodáka z Watfordu, tak má skrze federaci IBF nůž na krku. Na tu totiž tlačí zástupci bulharského veterána Kubrata Puleva, který netrpělivě čeká na pozici povinného vyzývatele.

3. I Wilder má však povinnosti spojené s povinnou obhajobou svého pásu. Dillian Whyte sice ještě neprokázal svoji dopingovou nevinu skrze vzorek B, ale pokud by se tak přece jen stalo, pak má právo na to se střetnout s Wilderem nejpozději v květnu příštího roku.

4. Fury rozhodně nebude chtít pustit velkou titulovou šanci s Wilderem. Smlouvy jsou podepsány a jednatřicetiletý Brit se bude jistě domáhat své velké titulové šance. Hlavně po posledních vyhlášeních je jednoznačně vidět, že si nyní na Wildera věří daleko více, než tomu bylo v prvním duelu.