Podmaní si hvězdný „Gypsy King“ Las Vegas? Nebo se mladý Němec postará o další šok těžké váhy?

V hlavním zápase galavečera, jenž se bude konat v prestižní lasvegaské MGM Aréně, se proti sobě postaví dva obři těžké váhy. Na jedné straně 206 centimetrů vysoký lineární šampion, Tyson Fury (27-0-1, 19 KO). Na straně druhé 197 centimetrů vysoký a teprve pětadvacetiletý Němec, Tom Schwarz (24-0-0, 16 KO).


Tyson Fury v Praze 20.6.2019! ⇒ www.tysonfury.cz


Oba borci před zápasem doslova hýří skvělou náladou, ale v sobotní lasvegaské noci se bude lámat chleba. Třicetiletý „Gypsy King“ potřebuje po remíze s šampionem WBC, Deontayem Wilderem, zaujmout impozantní výhrou, jelikož se jistě chce blýsknout skvělým výkonem v nové smlouvě pod americkou stájí Top Rank. Pro teprve pětadvacetiletého držitele interkontinentálního titulu WBO půjde o největší životní šanci, která by jej bez pochyb katapultovala mezi absolutní špičku těžké váhy a zajistila by mu stamilionové kontrakty. „Začal jsem s boxem, když mi bylo dvanáct let. Lidé se mě pokoušeli zastrašit a smáli se mi, že jsem tlustý. Byl jsem malý a tlustý chlapec. Miloval jsem boj a tak jsem zkusil box. Nyní jsem hrdý, že mohu být součástí světové úrovně těžké váhy.“ – Rozpovídal se v rozhovoru německý obr. „Pokud jste zdravý, soustředěný a připravený, tak můžete šokovat mistra světa, což nakonec ukázal i Ruiz s Joshuou. Pokud by se mi podařilo porazit Furyho na nejlegendárnějším místě světového boxu, tak by to byl splněný sen.“ – Sdělil médiím Schwarz před sobotní bitvou.

Jenže třicetiletý rodák z Manchesteru si je toho plně vědom a svého soka rozhodně nechce podcenit, či přehlížet. „Nemůžete nikoho přehlížet, protože tohle je těžká váha. Stačí jeden úder a je konec. Tom Schwarz si moc dobře uvědomuje, že toto je jeho životní šance. Pokud by mě porazil, tak by se stal multimilionářem, světovou hvězdou, která by obsadila všechny titulní strany tisku a jeho sen by se stal realitou. Takže opravdu chci podcenit tohoto chlapce? Rozhodně ne!“ – Rozpovídal se v týdnu jeden z nejkontroverznějších boxerů současnosti. „Byl jsem mimo ring sedm měsíců, cože je strašně dlouhá doba. Prakticky o tom mluvil i Golovkin, že byl neaktivní devět měsíců, což byla jeho nejdelší nečinnost v kariéře, no a já jsem měl pauzu sedm měsíců. Doufám, že budu hodně aktivní druhou polovinu roku, protože ta první byla opravdu hrozná. Nedostal jsem souboj, který jsem chtěl a musel jsem čekat až do června.“ – Zhodnotil dlouhou pauzu bývalý šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO.

Víte, boxovat dvanáct kol s Wilderem pro mě nebyl úspěch. Ve skutečnosti mě to dost znepokojuje. Myslel jsem, že toho chlápka vyřídím v šesti kolech a místo toho jsem s ním musel bojovat všech dvanáct kol. Měl jsem ten souboj odboxovat lépe.“ – Prohlásil na konto souboje s šampionem Fury, který se také rozpovídal o své váze, jelikož s Wilderem vážil 116,3 kilogramů a před soubojem se Schwarzem navážil 119,3 kilogramů. „Ano moje váha je vyšší, což je v pořádku. Na všechna správná místa na mém těle jsem přibral potřebnou svalovou hmotu.“ – Zakončila své povídání světová čtyřka těžké váhy. Dobije hvězdný „Gypsy King“ Las Vegas? Nebo se poštěstí Schwarzovi napodobit úspěch Andyho Ruize a šokovat opět těžkou váhu? To se dozvíme již v neděli ráno našeho času.