Podle Yardeho se jej Kovalev bojí. Šampion chce mladého Brita ztrestat za ostrá slova!

Bitva o titul WBO v polotěžké váze se nezadržitelně blíží. Již tuto sobotu se k povinné obhajobě svého pásu postaví velezkušený ruský „Krusher“, Sergey Kovalev (33-3-1, 28 KO). Ten se mu pokusí vyfouknout mladý Brit, Anthony Yarde (18-0-0, 17 KO).

Titulová bitva mezi ostříleným šampionem a mladým vyzývatelem nabírá na obrátkách. Čím blíže je jejich vzájemný střet, tím ostřejší jsou jejich slova. Osmadvacetiletá světová třináctka polotěžké váhy, Anthony Yarde, si věří a podle toho taky vypadají různá prohlášení, která se naopak příliš nezamlouvají zkušenému Kovalevovi. O osm let starší šampion hodlá drzého mladíka řádně ztrestat. „Podle mě se mnou nechtěl vůbec bojovat. Myslí si, že jsem jen kluk, který má pouze osmnáct profesionálních zápasů a dvanáct amatérských. Říká si, že on je příští člen síně slávy a tak jej nemůže porazit toto dítě, ale to je přesně to, co se stane.“ – Rozpovídal se pro BT Sport sebejistý rodák z Londýna.

„Mám pocit, že je z toho trochu nervózní. Jsem jen kluk z východního Londýna, který začal s boxem v devatenácti letech a nyní mu stojím v cestě. Moje jméno je mezi těmi nejlepšími naší váhy a to ukazuje, že se mnou musíte v budoucnu počítat.“ – Dokončil své povídání mladík s přezdívkou „Bestie z Východu“. To se samozřejmě nelíbí ruskému „Krusherovi“, který hodlá před domácím publikem dominantně obhájit svůj titul WBO a ideálně se posunout k hodně lukrativnímu souboji se Saulem „Canelo“ Alvarezem (52-1-2, 35 KO). „Ukážu mu, kdo je tady pánem.“ – Pustil se do mladíka Kovalev. „Může si říkat, co chce, ale je velký rozdíl mezi říkáním a uskutečněním. Už jsem vážně naštvaný na kluky, jako je on. Bude platit za všechno co řekl a sdílel na sociálních médiích. Je to jen dítě, žádný lev. Spíš jen kotě. Malinkaté koťátko.“ – Usmíval se dobře naladěný a uvolněný šampion.