Podle slov Hearna má Hughie Fury před sebou skvělé souboje pod taktovkou Matchroom Boxing!

Včera se uskutečnila velká tisková konference v Londýně, na které se oznámil souboj mezi britským mladíkem, Hughiem Furym (23-2-0, 13 KO) a ruským veteránem Alexanderem Povetkinem (34-2-0, 24 KO).

Hodně nečekaný souboj vyčaroval šéf stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn. Ten před pár dny podepsal kontrakt se světovou jednadvacítkou těžké váhy, Hughiem Furym a ihned jej předhodil světové pětce, Alexanderu Povetkinovi. Pro devětatřicetiletého „Ruského Vítěze“ půjde o první souboj od prohry s Anthonym Joshou, která se datuje k září minulého roku. O patnáct let mladší Brit prohrál naposledy loni v říjnu, když bodově nestačil na bulharskou „Cobru“, Kubrata Puleva. Od té doby však stihl dva souboje, ve kterých dokázal poměrně snadno zvítězit, ale ruku na srdce, soupeři nebyly moc kvalitní. Jenže Eddie Hearn vidí v mladém Furym obrovský potenciál a věští mu skvělou budoucnost, což ostatně potvrdil i na včerejší konferenci.

„Mluvil jsem o tomto souboji s Anthonym Joshou a oba jsme tímto soubojem fascinováni. Anthony bojoval s Povetkinem a moc dobře ví, jak je tento borec nebezpečný, ale všichni si také uvědomujeme, jak je Hughie v ringu šikovný. Má skvělý pohyb na nohou, je chytrý a dokáže se snadno vyhýbat úderům. Fury musí projít skutečným ohněm, aby vyhrál, ale pokud uspěje, pak odměna bude hodně sladká. Neplánovali jsme, že Hughie nastoupí ihned do takto těžkého souboje, ale naskytla se příležitost a jeho otec Peter souhlasil. Věří, že Povetkina dokáží porazit. Pokud opravdu uspějí, pak bude Hughie velkým kandidátem na souboj o titul mistra světa.“ – Prozradil britský promotér.