Podle prezidenta WBC je stav kolem Dilliana Whyta složitý!

Prezident organizace WBC, Mauricio Sulaiman, informoval o dalších novinkách. Mezi nimi se objevila i informace ohledně držitele stříbrného pásu WBC, Dillianu Whytovi (25-1-0, 18 KO), o jehož budoucnosti by měla rozhodovat rada v blízkých dnech.

Britský raubíř a světová čtyřka těžké váhy, Dillian „The Body Snatcher“ Whyte je v posledních měsících vyloženě synem smůly. Začátkem roku ostrouhal při jednání s šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonym Joshuou, aby jej následně nahradil americký pořez Jarrell Miller. Následně se zrušil i jeho plánovaný start 20.4.2019 v londýnské O2 Aréně, kde se podle zákulisních informací měl utkat s „Ruským Vítězem“ Alexanderem Povetkinem. Ani do třetice nenašel rodák z Jamajky štěstí. Původně plánovanou eliminaci mezi ním a Breazealem narušil svými plány další ostrovní chasník Tyson Fury, který podepsal kontrakt se stájí Top Rank a posunul tak odvetu s Wilderem na dobu neurčitou.

Organizace WBC tak musela určit povinného vyzývatele a tím byl od roku 2017 Dominic Breazeale. Whyte tedy přišel o dalšího soupeře a hlavně o další možnost zaboxovat si o světový titul a v tom jeho smůla ani zdaleka nekončí. Křivd je v tomto ohledu daleko více. Stříbrný pás WBC získal totiž 28.10.2017, tedy o týden dříve, než Breazeale vybojoval post povinného vyzývatele v souboji s Ericem Molinou. Ten následně třikrát obhájil v soubojích s Brownem, Parkerem a Chisorou. Docela slušné nemyslíte? Breazealovi stačilo jedno vítězství nad hodně průměrným Carlosem Negronem.

„Whyta samozřejmě chápu a vážím si ho, ale je toho tolik, co se za poslední čtyři roky stalo v těžké váze. Nebylo to snadné. Mnoho událostí mělo na tento vývoj vliv. Nicméně máme v plánu několik jednání, která půjdou v souladu s našimi předpisy. Jednání mezi námi a Whytem budou důvěrná, ale o výsledcích vás budeme brzy informovat. Jedná se o složitý komplex záležitostí, jenž musíme pečlivě analyzovat a především přemýšlet, co učiníme dál. Jsem v ohledu těžké váhy optimista.“ – Sdělil médiím sám Sulaiman.