Podle Lomachenka jsou Davis a Mayweather jen obchodníci.

Aktuální světová čtyřka napříč všemi vahami a zřejmě nejtalentovanější bojovník současnosti, Vasiliy „Hi-Tech“ Lomachenko (12-1-0, 9 KO) se pustil do Gervonty Davise a Floyda Mayweathera. Podle slov Ukrajince jsou to jen obchodníci, ale nikoliv skuteční sportovci.

Šampion WBA a WBO v lehké váze, Vasilyi Lomachenko, se aktuálně chystá na svoji obhajobu s britským borcem Anthonym „Million Dollar“ Crollou, ale i přesto si našel čas okomentovat situaci kolem Floyda Mayweathera a jeho svěřence Gervonty Davise. On sám totiž moc toužil střetnout se s americkým „Tankem“. Jenže jeho guru s přezdívkou „Money“ má se svým svěřencem jiné plány. Třeba například duel s japonskou hvězdičkou Tenshinem Nasukawou, kterého on sám vyškolil v prvním kole. To ukrajinského fenoména rozčílilo.

„Nejsou to sportovci, ale obchodníci. Jediné, co je zajímá, je vydělávat hromadu peněz. Já jsem v prvé řadě atlet, který chce bojovat s těmi nejlepšími bojovníky. Hlavní je pro mě historie a odkaz, nikoliv hromady peněz. Bojuji pro moji historii a historii boxu.“ – Nechal se slyšet Lomachenko. Jeho pozornosti neunikla ani kritika Floyda ohledně zápasu s Pedrazou. „Byl to úplně jiný Pedraza, než který bojoval s Davisem. S Gervotnou bojoval v jeho váhové kategorii a musel hodně hubnout. Navíc Pedraza s ním chodil do přestřelek a neustále chodil vpřed. Se mnou držel distanc a utíkal.“ – Prozradil Lomachenko.