Podle Furyho bude odveta s Wilderem v prosinci. Souboj s Whytem nechce!

Lineární šampion a aktuální trojka těžké váhy, Tyson „Gypsy King“ Fury (27-0-1, 19 KO), chce odvetu s Wilderem v prosinci. Souboj s krajanem Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (25-1-0, 18 KO) jej nezajímá. 


Tyson Fury v Praze 20.6.2019! ⇒ www.tysonfury.cz


Organizace WBC v tomto týdnu přišla s nápadem, že eliminačním souboje by mohl být střet Dilliana Whyta s Tysonem Furym. Ani jedné ze stran se toto příliš nezamlouvá. Třicetiletý rodák z Wilmslow na to má svůj názor, prakticky tak, jako vždy. „Já jsem lineární šampion těžké váhy. Budu bojovat s kým budu chtít, kdy budu chtít a jak budu chtít. Nepotřebuji žádné eliminační souboje pro zápas s Wilderem. Já se s ním utkám bez eliminačních soubojů.“ – Prohlásil 206 centimetrů vysoký Brit. Ovšem ani jemu se chování WBC vůči Whytovi příliš nezamlouvá. „Je hodně nespravedlivé, jak se chovají k Whytovi. Nevím, co víc ten chlap musí udělat, aby dostal titulový souboj. Je jedničkou organizace, tak mu proboha dejte titulový zápas.“ – Rozčiloval se Fury nad rozhodnutím federace.

Furyho čeká nejbližší souboj 15.6.2019 v MGM Grand Aréně, kde se postaví německému mladíkovi, Tomu Schwarzovi. Po té, chce stihnout ještě dva souboje. Jeden koncem září a další v prosinci. Ten poslední prosincový souboj by měla být odveta s aktuálním šampionem WBC a dvojkou těžké váhy, Denotayem Wilderem. „Myslím si, že v prosinci tohoto roku by se měla uskutečnit odveta. Uvidíte, jak mu zase nakopu zadek. Už rok jsem zpátky a nyní mám perfektní váhu. Wilder měl největší šanci mě porazit, ale takovou příležitost už nikdy mít nebude. Dostal mě do ringu po třech letech neaktivity, tlustého, bez formy a stejně mě nedokázal porazit.“ – Rozpovídal se o možné odvětě pro Behid The Gloves.

„Když mě v devátém kole poslal k zemi, tak měl ještě dvě minuty na to, aby mě ukončil. Neudělal to. Nedokázal mě ukončit. Když mě poslal k zemi ve dvanáctém kole, tak měl zase dvě minuty na to, aby mě ukončil a zase nic. Byl zlomený, protože viděl, že dokážu ustát jeho nejlepší údery.“ – Myslí si „Gypsy King“. Následně se vrátil ještě ke své kariéře a probral i svého nadcházejícího soupeře. „Nehodlám končit. Odboxuju tři souboje v tomto roce a budu pokračovat. Jsem mladý a teprve začínám. V červnu mě čeká moje čtvrtá obhajoba lineárního titulu a fakt se na to těším. Schwarz přináší hodně zajímavého. Je vysoký, ctižádostivý, neporažený, dává skvělé kombinace a celkově je to kvalitní bojovník.“ – Dokončil své povídání bývalý světový šampion těžké váhy.