Podle bookmakerů je Ruiz jasným outsiderem ve válce s Joshuou!

Od včerejšího dne mají fanoušci jasno. Šampion WBA, WBO, IBF a IBO, Anthony „AJ“ Joshua (22-0-0, 21 KO), se střetne se světovou dvanáctkou těžké váhy, Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (32-1-0, 21 KO).

Devětadvacetiletý Američan s mexickými kořeny dostane svoji druhou šanci na zisk světového titulu. Tu první promrhal s tehdejším šampionem WBO, Josephem Parkerem. Nyní před ním stojí ještě větší oříšek, který Ruiz bere na poslední chvíli. Aktuální šampion čtyř organizací a král těžké váhy, Anthony Joshua, je v souboji s Ruizem jasným favoritem a podle bookmakerů je mezi oběma bijci propastný rozdíl. Na britskou hvězdu je vypsán kurz 1.06 a na jeho vyzývatele kurz 13. Pokud by někdo chtěl zkusit své štěstí na remízu, pak může počítat s kurzem okolo 34.

Sám rodák z Kalifornie si ovšem věří. „Mnoho lidí mě podceňuje, ale na to jsem si již zvykl. Nepůjdu do ringu nervózní, nemám důvod se ho bát. Půjdu tam, abych si vzal to, co mi patří. Joshua je vysoký, atletický a dobře vypadající chlápek, ale boxuje jako robot. Nikdy nebojoval s někým, jako jsem já. Budu dynamický, budu na něj tlačit, ukážu mu rychlost mých rukou a pořádně tvrdé kombinace.“ – prohlásil včera Ruiz. Dnes přilétla odpověď od šampiona, který hodlá ztrestat každého, kdo se pokusí sáhnout na jeho pásy. „Myslel jsem si, že je v pohodě, že ho budu bít pomalu, ale když řekne toto, tak ho knockoutuji. Není, jako já. Opravdu ho potrestám. Tenhle robot tě knockoutuje.“ – Kontroval stejně starý šampion.