Podle Anthonyho Joshuy by Mike Tyson porazil Muhammada Aliho!

Aktuální šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) se rozpovídal o zřejmě nejdiskutovanějším souboji v historii profesionálního boxu, na který nikdy nedošlo, jelikož oba bojovníci bojovali v odlišných dobách.

Nedávno jsme mohli sledovat hodně zajímavý počin World Boxing Super Series, která díky hře Figh Night Champion simulovala celý turnaj legend těžké váhy. Nikoho asi nepřekvapilo, že se ve finále střetl „The Greatest“ Muhammad Ali (56-5-0, 37 KO) s „Iron“ Mike Tysonem (50-6-0, 44 KO). Jenže už asi nikdo nečekal, že celý duel ovládne historicky nejmladší šampion nejtěžší váhové kategorie a ještě ke všemu na body. Mnoho fanoušků se vůči tomuto výsledku bouřilo, protože podle nich by nikdy neměl Tyson šanci vybodovat Aliho. Podle mnohých by jej nedokázal ani jakkoliv porazit. To si však nemyslí aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua. Pro třicetiletého Brita by byl právě „The Baddest Man on the Planet“ horkým favoritem. Proč?

„Ten souboj by byl rozhodně zajímavý. Víte, v době vlády Muhammada Aliho nebyla těžká váha tím, čím byla v době Mika Tysona. Tehdy to byla spíše křížová váha, protože chlapci v dobách Tysona a Lewise byly rozhodně větší. To byl nakonec také důvod, proč se v amatérech vytvořila kategorie super heavyweight. Dnešní amatérská těžká váha je u profesionálů křížová váha. Proto také věřím, že by Tyson porazil Aliho. A to není jediný důvod. Podívejte se na Aliho soubojem s Joe Frazierem, který měl dost podobný styl jako Mike. Skvěle pracoval trupem a měl smrtící háky. Pro Aliho to byly tehdy hodně tvrdé souboje s Frazierem a já věřím, že Tyson by byl pro něj ještě těžším soupeřem. V dobách Tysona už pokročila věda, měl by lepší možnosti se připravit a navíc i box se hodně zrychlil. Takže já si opravdu myslím, že by Mike Tyson vyhrál nad Muhammadem Alim.“ – Prozradil svůj skromný názor britský šampion. Souhlasíte s ním?