Podepsáno! Helenius vs Duhaupas v dubnu o titul WBC!

Robert Helenius vs Johann Duhaupas2. dubna se do ringu opět postaví finská jednička Robert Helenius a jeho vyzyvatelem bude Francouz Johann Duhaupas! Utkají se o stříbrný pás WBC!

2.4.2016 – Hartwall Aréna, Helsinky – Finsko
Těžká váha
Neporažená finská jednička „The Nordic Nightmare“ Robert HELENIUS (22-0-0, 13 KO) a francouzská jednička „Reptile“ Johann DUHAUPAS (33-3-0, 20 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o stříbrný titul WBC!

Organizace WBC nezahálela a do bitvy o stříbrný pás WBC, který má ještě v držení Alexander Povetkin nasadila jedničky Finska a Francie.
Alexander Povetkin se totiž jako držitel stříbrného pásu WBC utká o ten hlavní s neporaženým knockouterem Deontayem Wilderem a tím pádem se automaticky pás uvolní.

Robert Helenius po svém loňském návratu mezi šestnáct provazů odboxoval celkem 3 zápasy a všechny s přehledem vyhrál. 21. března porazil technickým knockoutem Maďara Andrase Csomora, poté v červnu ve 3. kole knockoutoval gruzínskou jedničku Beka Lobjanidze a naposledy stál v ringu 19. prosince, když jasně vybodoval Franze Rilla a získal Evropský pás EBU a mezinárodní titul IBF. Evropský titul hne po výhře uvolnil, aby mohl jít cestou za světovým titulem.

Johann Duhaupas loni odboxoval také 3 zápasy, ale s mnohem kvalitnějšími soupeři než Helenius.
V březnu podlehl na body Němci Erkanu Teperovi, poté hned v dubnu porazil ve vyrovnané bitvě Manuela Charra také na body a 26. září dokonce vyzval šampióna WBC Deontaye Wildera, kterému dokázal vzdorovat 11 kol z 12ti vypsaných.
Naposledy stál v ringu tento pátek, když na body 3x 100:90 porazil Brazilce Marcela Luize Nascimenta!
Kdo ovládne tuto bitvu?

12.12.2015 Robert Helenius vs Franz Rill