Poděbrady: Daniel Vencl je mistrem světa, Michal Dufek uspal Radiče, Procházka, Šour a Hořejšek jasně Dominovali!

Daniel Vencl vs Jindřich VeleckýMáme za sebou pátý ročník galavečeru v Poděbradech a „Bioska“ se opět otřásla v základech. Daniel Vencl jednoznačně vybodoval legendárního Jindřicha Veleckého, Michal Dufek vypnul v odvetě Lukáše Radičem Procházka přetlačil trutnovského držáka Petra Chmelíka, Pavel Šour zničil Františka Kynkala a Karel Hořejšek zbil sebevědomého debutanta. 

Galavečery v Poděbradech mají každým rokem stoupající kvalitu zápasů a startovky jako takové a letos tomu nebylo jinak. Boxerský svátek v Poděbradech začal předzápasy dětí, Zdeněk Maliarik, Jan Batyi, Šimon Slavík, Tomáš Jeník, Beáta Horáková a Tereza Haná ukázali talent a rozhodně nezklamali.

1

Mezi předzápasy se objevila i domácí profesionální trojka polotěžké váhy Karel Hořejšek (6-7-2, 5 KO), kterého vyzval sebevědomý devatenáctiletý mladík Dominik Vraný (debut). Zápas probíhal podle očekávaného scénáře a po dvou tvrdých knockdownech v prvním kole bylo hotovo. Karel si tak připsal 7. výhru v profi ringu.

Karel Hořejšek vs Dominik Vraný Karel Hořejšek vs Dominik Vraný Karel Hořejšek vs Dominik Vraný

V 18h hodin začal hlavní program večera, který zahájil duel mezi hvězdou šestnácti provazů Valentinou Vackou a domácí Natálií Trikalovou. Natálka bojovala jako lvice a favoritce zápasu nedala výhru rozhodně zadarmo.
v dalším ženském duelu slavila výhru rakovnická Heda Borešová, který vybodovala debutující Ivu Burget.

Valentina Vacková vs Natalie Trikalová Heda Borešová vs Iva Burget

Ve třetím zápase pod hlavičkou manažerské extraligy boxu vybodoval Jaroslav Navrátil ve váze 91kg Jaroslava Spratka, ve čtvrtém zápase se radoval z vítězství Tomáš Jančík, kterému se v průběhu zápasu zranil domácí Jiří Vosecký. V pátém zápase David Svoboda vybodoval Romana Májka, v šestém duelu nestačil domácí Dan Antoš na skvělého Kamila Hladkého a prohrál na body. Nedařilo se ani Davidovi Plocovi, který v sedmém zápase večera nestačil na Martina Kubáta. V osmém zápase si domácí hvězda Tomáš Tyityis hladce v prvním kole poradil s Pavlem Šípkem, když jej ukončil už v 1. kole stejně jako v dalším zápase šampión MEB Josef Horáček, který zdemoloval Luboše Urbana.

V paraboxu jsme mohli vidět odvetu mezi držitelem titulu Proboxing.cz Zdeňkem Šafránkem a Janem Matouškem.Zápas byl naprosto odlišný od toho loňského a Šafránek neměl zdaleka takovou převahu. I tak si zápas dokázal pohlídat a úspěšně titul obhájil 2:1 na body.

Zdeněk Šafránek vs Jan Matoušek 2 Zdeněk Šafránek vs Jan Matoušek 2 Zdeněk Šafránek vs Jan Matoušek 2

Hlavním hřebem večera byli samozřejmě duely v profesionálním boxu a to oprávněně. Do čtyřkolové bitvy v lehké váze nastoupily k odvetě Michal Dufek a Lukáš Radič. Ti se loni v červnu utkali o český titul a ze zápasu se na body radoval Dufek. Odveta měla odlišný průběh a Dufek velmi tvrdě sestřelil Radiče ve třetím kole a může se připravovat na obhajobu pásu 11. března v  hale královka na Box Live.

Michal Dufek vs Lukáš Radič 2 Michal Dufek vs Lukáš Radič 2 Michal Dufek vs Lukáš Radič 2 Michal Dufek vs Lukáš Radič 2 Michal Dufek vs Lukáš Radič 2

6 kol viděli fanoušci v zápase v super střední váze. Česká dvojka Marek Procházka i Petr Chmelík nastoupili ke svým teprve čtvrtým profesionálním duelům a zápas byl celých šest kol velmi tvrdý a favorizovaný Procházka úplně nepřesvědčil před titulovým zápasem, který jej čeká 16. března v Jablonci nad Nisou s gruzínskou neporaženou dvojkou Oto Gogoberishvilim. I tak si pohlídal výhru na body, ale Chmelík mu byl rovnocenným soupeřem.

Marek Procházka vs Petr Chmelík Marek Procházka vs Petr Chmelík Marek Procházka vs Petr Chmelík Marek Procházka vs Petr Chmelík Marek Procházka vs Petr Chmelík

Do čtyřkolové bitvy v nejtěžší váhové divizi nastoupili čtyřnásobný amatérský mistr české republiky Pavel Šour a ústecký ranař František Kynkal. Zápas skončil již v prvním kole, kdy po tvrdých úderech dostal Šour svého soupeře do dvou počítání a zápas ukončil. Pavel si tak připsal cenný skalp a už vyhlíží další zápas, který by mohl být velmi brzy.

Pavel Šour vs František Kynkal Pavel Šour vs František Kynkal Pavel Šour vs František Kynkal Pavel Šour vs František Kynkal Pavel Šour vs František Kynkal

Hlavním zápasem večera byl souboj o světový titul organizace GBF v křížové váze, do kterého nastoupil domácí boxer Daniel Vencl a legendární Jindřich Velecký. Zápas nebyl zrovna v tom nejrychlejším tempu a spíše se jednalo o taktickou bitvu, kterou naprosto jednoznačně ve 12ti kolech ovládl Vencl a raduje se z velmi cenné výhry. Daniel Vencl si připsal již šestou výhru v profiringu a už pomrkává po dalších duelech.

Na galavečeru jsme mohli mezi hosty vidět dvě obrovské legendy českého boxu Rostislava Osičku a Luboše Šudu. První jmenovaný dražil v ringu vlastnoručně namalovaný obraz, který se vydražil za 21 tisíc a jejím kupujícím byla Monika Veselá z Qwert Boxing Plzeň. Na celý galavečer taktéž dohlížel osobně i nový prezident České Unie Boxerů Profesionálů Miloš Veselí.

53

Za nás se jednalo rozhodně o povedený čistě boxerský galavečer, kterých se zde koná velmi málo a my jsme rádi, že zrovna Poděbrady si drží standard velmi vysoko a jsme rádi, že jsme mohli být hlavním mediálním partnerem. Pokud dojde k vzájemné dohodě, rádi se budeme podílet i dalších ročnících.
Velké poděkování patří Lence Bartákové z czechfighters.cz, která ačkoliv nemohla být osobně na místě, tak díky Robertovi Brajererovi vytvořila krásnou galerii ze všech zápasů jak je u ni zvykem prakticky pár okamžiků po skončení galavečera. Na facebooku této fighterské stránky najdete více jak 300 krásných fotek z celého galavečera!

54

Velké uznání patří Danielovi Venclovi, jenž celý galavečer organizoval a stál svým borcům v rohu a ještě zvládl odboxovat celých dvanáct kol. Skvělou práci odvedli také amatérští a profesionální rozhodčí. Ani jeden zápas neměl sporný výsledek a vše ve vyprodané hale šlapalo téměř jak na drátkách. Budeme se těšit na další rok a doufejme že bude neméně tak skvělý jako ten letošní.