Plesníka čeká zápas s Kalengou o titul!

Slovenská hvězda Michal Plesník byl promotéry vybrán za nakaženého Ukrajince Stanislava Kutina a bude tak příští pátek bojovat o titul s Kalengou!

23.4.2021 – Gdaňsk, Polsko
Křížová váha
Youri Kalenga vs Michal Plesník

Dvojka Konga a světová dvaatřicítka „El Toro“ Youri KALENGA (25-6-0, 18 KO) a slovenská jednička Michal PLESNÍK (9-4-0, 7 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o titul organice WBC Francophone!

Třiatřicetiletý rodák z Konga žijící ve Francii Youri Kalenga se měl původně utkat s ukrajinskou dvojkou Stanislavem Kutinem, ale ten byl pozitivně testován na Covid a ze zápasu musel ustoupit. Promotéři našli náhradu v rodákovi ze slovenských Piešťan Michalu Plesníkovi.

Denis Lebedev vs Youri Kalenga

Jednatřicetiletý Plesník už letos jeden duel stihl, když na lednovém galavečeru v Polsku ukončil ve čtvrtém kole Kubánce Pabla Sancheze. Nyní ho však čeká jiný kalibr a životní šance. Kalenga sice nestál rok a půl roku v ringu a naposledy boxoval v listopadu 2019, kdy ve druhém kole ukončil Ermina Avdiče, ale o jeho kvalitách není sporu. Pro Plesníka to tak bude největší výzva profesionální kariéry.