Plánované souboje pro rok 2020! Usykův souboj s Chisorou a střet krále s bulharskou „Kobrou“!

Hodně zajímavých duelů pro rok 2020 již známe, ale stále je jich velká spousta, které ještě nebyly oficiálně oznámeny, přesto se na nich usilovně pracuje. V brzké době by jsme se měli rozhodně dočkat oznámení velkých bitev. Které to budou?

Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) vs. Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO) – O dalším souboji aktuálního krále těžké váhy a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuy se prakticky spekuluje od vítězné prosincové odvety s Andym Ruizem. Podle obou táborů už jde jen o formalitu a rodák z Watfordu se po dvou duelech vrátí na domácí půdu, kde si to rozdá s povinným vyzývatelem v rámci IBF Kubratem Pulevem. Oba chasníci by se do sebe měli zaklesnout v květnu na stadionu Tottenhamu Hotspur.

Vasyl „Hi-Tech“ Lomachenko (14-1-0, 10 KO) vs. Teofimo „El Brooklyn“ Lopez (15-0-0, 12 KO) – Střet o všechny pásy mistra světa zažije lehká váha. Jeden z nejlepších boxerů současnosti a šampion organizací WBC, WBA a WBO Vasyl Lomachenko se zřejmě na jaře utká s šampionem IBF Teofimem Lopezem. Podle nejnovějších zákulisních informací je duel již hotový a pouze se ladí datum a místo konání. Podle Boba Aruma, který zastupuje ukrajinskou hvězdu, by mělo jít o dubnový termín. Místem konání pak může být Madison Square Garden, Barclays Center, či Saúdská Arábie.

Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) vs. Dereck „WAR“ Chisora (32-9-0, 23 KO) – Bývalý nesporný král křížové váhy se v uplynulém roce rozhodl pro přestup do nejtěžší váhové kategorie, ale bohužel kvůli zranění bicepsu musel zrušit plánovaný souboj s Carlosem Takamem a nakonec stihl pouze jeden duel s Chazzem Witherspoonem. Rok 2020 by však pro něj měl být mnohem lepší. Již dlouho se spekuluje o jeho střetu s pětatřicetiletým britským raubířem Dereckem Chisorou a fanoušci se této bitvy zřejmě nakonec dočkají. Podle posledních informací by se měl souboj dvou elitních bojovníků těžké váhy odehrát v březnu v Manchesteru. A pokud vše vyjde, tak by ve hře mohl být uvolněný pás WBO, či alespoň prozatímní pás této organizace.

Krzysztof „Glowka“ Glowacki (31-2-0, 19 KO) vs. Lawrence „The Sauce“ Okolie (14-0-0, 11 KO) – O uvolněný titul WBO křížové váhy si to rozdá bývalý držitel tohoto pásu a aktuální světová pětka Krzysztof Glowacki a aktuální světová čtyřka Lawrence Okolie. Oba borci by se měli střetnout 28.3.2020 v Chicagu, kde se hlavní událostí večera stane boj mezi šampionem IBF a IBO Gennady Golovkinem a jeho povinným vyzývatelem Kamilem Szeremetou. Pro sedmadvacetiletého Brita pak půjde o první duel mimo britskou půdu. O šest let starší Polák absolvoval na americké půdě již tři duely, jenž všechny opanoval. V roce 2015 si po souboji s Marco Huckem dokonce odvážel ze zámoří pás šampiona WBO.