Petr Kareš: Smlouva Vémoly s XFN je bez pochyb platná

Tento týden přestoupil Karlos Vémola z XFN do Oktagonu, což spustilo lavinu diskuzí nejen na sociálních sítích. Vémola by měl mít stále platnou smlouvu s XFN a proto jsme vyzpovídali promotéra XFN Petra Kareše, aby nám řekl, jak celá situace nyní vypadá!

Poslední týdne se se spekulovalo o odchodu Karlose Vémoly z organizace XFN Petra Kareše do konkurenční organizace Oktagon, kterou má na starosti duo Pavol Neruda a Ondřej Novotný. To se v pondělí 11. února potvrdilo, kdy na tiskové konferenci Oktagonu byl Karlos Vémola představen jako nová posila této organizace.

V tu chvíli začala velká mediální řežba, neboť XFN tvrdí, že Vémola má stále platnou smlouvu a měl by dodržet závazky. Oktagon zase tvrdí, že Vémola již v březnu bude mít zápas pod jejich značkou.

Jak to tedy je? Má Vémola platnou smlouvu s XFN? Může vůbec nastoupí za Oktagon? Tyto a další otázky odpoví nejvýše postavená osoba organizace XFN, promotér Petr Kareš.

V posledních dnech zažívá české MMA mediální rozruch ohledně Karlose Vémoly. Jak je to s jeho smlouvou u XFN, je stále platná?
„Smlouva je platná bez pochyb.“

Konkurenční organizace Oktagon na pondělní tiskové konferenci představila Karlose Vémolu jako svého nového fightera. Jak se hodláte bránit?  
„Něco takového by se v normálním sportovní světě stát nemohlo. Kdybych věděl, že jiná organizaci veřejně tvrdí, že můj nový zápasník má platnou smlouvu, tak bych určitě nejdříve všechno prověřil. Být to v boxu, fotbale nebo hokeji, tak sportovec dostane do vyřešení případu “stopku”. 

Nyní je již zcela jisté, že plánované souboje, které měl mít Vémola pod XFN s Martinem Šolcem a Patrikem Kinclem nebudou. Jak tuto situaci budete řešit ať už co se týče plánované fightcard nebo s fanoušky, kteří si již na tyto duely koupili lístky právě kvůli Karlosovi Vémolovi?
„Karla Vémolu jsme vyzvali k jednání. Chceme dnes po něm už jediné, aby splnil své slovo fanouškům, že nastoupí 16.3. proti Martinovi a 7.6. proti Patrikovi a pak ať jde kam ho srdce táhne“…

Jsi v kontaktu s promotéry Oktagonu Pavolem Nerudou a Ondřejem Novotným? Jak vůbec chápat to, že podepsali smlouvu se zápasníkem, který má platnou smlouvu jinde? Například ve fotbale nebo hokeji je tohle přeci naprosto vyloučené a nemožné….
„Nejsem, ale i organizaci OKTAGON MMA jsme vyzvali k zamezení dalších škod a to zejména škod na scéně českého MMA. Nedokážu si totiž představit, že soudní řízení s Vémolou i OKTAGON MMA je něco, co přinese našemu světu cokoliv dobrého“. 

Bude XFN bez Karlose Vémoly jiné? Přeci jen Vémola má jednoznačně jednu z největších fanouškovských MMA základen v České republice a jeho zápasy mají hlavní kupní silou v prodeji vstupenek… 
„XFN bylo a vždy bude organizací česko-slovenských šampiónů. Vémola, ale dokázal, že šampiónem není“. 

Spekuluje se i o nevyplacených odměnách zápasníkům, jaká je tedy pravda, má XFN nějaké neuhrazené závazky vůči svým zápasníkům?
„Kterým zápasníkům dlužíme a kolik? Došlo to tak daleko, že lidé odpovědní za tuto kauzu píší všem našim českým i zahraničním zápasníkům a zjišťují od nich informace. Je to nechutné“. 

Karlos Vémola vs Jamie Sloane

Další poměrně citlivou věcí je podle nás značka XFN jako taková. Jak je možné, že nyní užívá značku XFN také organizace Night of Warriors? Její pořadatelé  Yangames promotion a.s. zaregistrovali značku XFN 10.1.2018 a vy jste 3.4.2018 podali námitku. Nepodcenil si sílu značky XFN a měl ji zaregistrovat hned s vytvořením organizace? Nebude se muset XFN do budoucna v krajním případě díky tomuto sporu přejmenovat?
„Night of Warriors používá obrazovou značku XFN protiprávně. 10.1. si značku nezaregistrovali, ale pokusili se k registraci přihlásit. Navíc tato přihláška směřuje ke slovní značce, ne našemu logu. My jsme podali logicky námitku. Navíc máme XFN přihlášenou jako značku evropskou. XFN jsem si s moji partnerkou v roce 2015 nakreslil doma na kus papíru. To o co se tito lidé pokouší je nemorální a hloupé. Nejsou schopni si vybudovat vlastní silný brand, tak se pokouší okrást druhé. 

Makhmud Muradov bude zápasit v Brně a poté bude stejně jako Vémola startovat na Night of Warriors. Je to náhoda nebo je Mach také na odchodu z XFN?
„K tomu se Mach vyjádřil sám na FB již“. 

Když čtu různé sociální sítě a vyjádření některých promotérů, tak to doslova vypadá jako „Hon na Kareše“ Jak to zvládáš psychicky, přeci jen takové veřejné grilování nebude moc příjemné…
„Příjemné to rozhodně není“. 

Jak reagují na dění posledních dní partneři a třeba i akcionáři XFN?
„Držíme všichni při sobě“.

Ovlivní momentální situace přípravy galavečerů XFN 17 v Brně a XFN 18 v pražské O2 aréně popřípadě tvou přípravu na XFN: Legends nebo se fanoušci mohou na tyto akce těšit a vše bude tak jak se plánuje, jen s tím rozdílem, že na nich nebude startovat Vémola?
„Neovlivní ani jedno XFN, ani mojí přípravu na XFN: Legends. Tohle je přesně cílem této kampaně. Ovlivnit nás a veřejné mínění o nás. Pravda zvítězí“!