Petr Kareš: Příští rok chci uspořádat minimálně 8 galavečerů XFN!

XFN 6 otevře své brány O2 arény již tento čtvrtek a tak jsme si pro Vás připravili další rozhovor s pořadatelem největší MMA akce u nás, Petrem Karešem!

7.12.2017 – O2 aréna, Praha
Start v 19:00

Předprodej lístků na plánované XFN 6 se přehoupl přes neskutečných 6 tisíc. Co to pro Tebe znamená?
„Znaméná to, že tým XFN dělá svoji práci dobře a že MMA začalo být divácky zajímavým sportem už i v ČR, což je skvělá zpráva pro všechny, kteří se MMA zabývají“.

Na kolik míst je vlastně stanovena kapacita O2 arény pro XFN, prý si dokonce musel otevřít další sektor, který původně nebyl v plánu.
„Původní set-up O2 arény byl připraven na 4000 fanoušků, tedy O2 aréna měla být otevřena v jedné polovině. Otevíráme nové sektory, ale oktagon již neposouváme směrem ke středu. Fanoušci, kteří si tak koupili vstupenky mezi prvními budou mít ten nejlepší výhled. Odhadujeme, že v hledišti bude 5000 diváků, na ploše téměř 1000 a dalších tisíc diváků očekáváme ve 3. klubovém patře O2 arény a Skyboxech“.

Když srovnáš prodeje vstupenek na předchozí akce XFN s plánovanou šestkou v O2 aréně, jaké byly rozdíly, má XFN vzestupnou tendenci?
„Vývoj prodeje vstupenek na XFN má stoupající tendenci. Skvělá zpráva je, že lidé s nákupem nečekají na poslední chvíli, ale nakupují vstupenky v předprodeji. O2 aréna je velmi specifický projekt a nelze ho srovnávat s prodeji na jiná XFN, kde jsme vždy limitováni především maximální kapacitou místa konání“.

Myslíš, že by takový prodej byl i bez zápasu Petra Ondruše s Karlosem Vémolou, kteří se díky zdravé nevraživosti a promu dostávají do popředí před ostatní zápasy?
Ondruš vs Vémola je skvělý match-up, který má značný přesah i mezi fanoušky ostatních sportů. Prodej by nebyl takový, ale na kartě je několik dalších českých šampiónů, na které by diváci přišli i tak. Jsem si docela jistý, že i bez zápasu Ondruš vs Vémola bychom naplnili původní plán 4000 fanoušků“.

Karlos Vémola si udělal „přípravný zápas“ v Liberci na Night of Warriors, který naštěstí pro XFN dopadl dobře z hlediska výhry a žádného zranění. Nebyl to však risk před XFN?
„Vémola dostal pro zápas na NoW výjimku ze své smlouvy s XFN, protože chtěl prověřit svůj zdravotní stav v ostrém nasazení před klíčovým zápasem s Ondrušem a XFN mu v tomto vyšlo vstříc. XFN obecně uvolňuje své zápasníky do jiných organizací, pokud je to ke prospěchu zápasníka“.

Ať nemluvíme jen o hlavním zápase. V kleci si odbude debut Sandra Mašková, která má za sebou nespočet úspěchů. Její soupeřkou bude Iryna Kyselová, nebude to pro Sandru až moc velké sousto na první zápas?
„Nebude, Sandra zvítězí, je skvěle připravena“.

Makhmud Muradov se měl dočkat odvety s Davidem Ramirezem. Ten ovšem zápas zrušil a nahradí ho Tomáš Penz. Jaký byl důvod zrušení zápasu a bude souboj s Penzem také o titul?
„Zápas Muradov vs Penz o titul nebude. Ramirez ztratí právo šampióna po roce bez obhajoby, tedy 19.12. a šampiónem XFN ve střední váze se stane právě Makhmud Muradov, který dnes drží prozatímní titul. David Ramirez se rozhodl nenastoupit z osobních důvodů, maminka David je těžce nemocná a David se rozhodl zůstat při ní“.

Proč nakonec v O2 aréně neuvidíme bývalého fightera UFC Viktora Peštu, který měl být původně jednou ze silných tváří této akce?
„Viktor Pešta po skvělém výkonu na Fight Night dostal nabídku k dlouhodobé smlouvě. XFN je národní organizací a má zájem, aby její zápasníci pokračovali dále do organizací nadnárodních a zahraničních. Nemá smysl české zápasníky držet v Čechách, to dlouhodobě není v zájmu nikoho, kdo to s českým MMA myslí dobře“.

Před více jak třemi měsíci jsme spolu dělali rozhovor, kde se říkal, že komunikace mezi XFN a Oktagonem není zrovna na nejlepší úrovni v rámci spolupráce a třeba soubojem šampiónu obou akcí. Změnilo se něco od Té doby?
„Nezměnilo se nic. Oktagon jde svoji cestou a my také“.

Již je naplánované XFN 7 v Příbrami 23. února, XFN 8 v Pardubicích 31. března a XFN 9 v Ústí nad Labem 27. dubna. Můžeš odhalit nějaké bližší informace? Bude pak XFN 10 opět v Praze a bude se jednat o vyvrcholení třeba opět v O2 aréně?
„Plán XFN na rok 2018 je uspořádat nejméně 8 MMA eventů a 2 eventy v ringu. Naše plány odhalíme po XFN 6“.