Pešta podepsal organizaci Oktagon!

Viktor PeštaČeský zápasník Viktor Pešta, který okusil stejně jako Karlos Vémola UFC podepsal novou smlouvu na více zápasů s organizací Oktagon!

Viktor Pešta byl od 31. května 2014 do 15 ledna 2017 fighterem nejprestižnější MMA ligy světa UFC, kam se dostal teprve jako druhý Čech v historii. Před ním v UFC zápasil pouze Karlos Vémola (2010 – 2012) a od 18. března 2018 zápasí v UFC Lucie Pudilová.

Po jedné výhře a čtyřech porážkách mu již nebyla obnovena smlouva a 25.6.2017 se představil domácím fanouškům na akci již zaniklé organizace XFN, kde ve dvou kolech zničil polského reprezentanta Michała Kita.

Viktor Pešta

Následoval přesun do organizace Fight Nights Global, kde vyhrál dva zápasy. Nejprve v prvním kole na FNG 79 zničil Bělorusa Alexeie Kudina a na FNG 84 na body ruského zápasníka Alexandera Gladkova.

Loni 9. července dostal pozvánku na zápas v ruské soutěži RCC: Russian Cagefighting Championship 3, kde prohrál s domácí mašinou Alexanderem Jemeljaněnkem.

Letos 6. dubna vystoupil na galavečeru Night of Warriors 15 v Liberci a připsal si vítězství ve třetím kole nad Chorvatem Ivanem Vitasovićem.

Marcin Tybur vs viktor Pesta

Nyní Pešta podepsal smlouvu s největší tuzemskou MMA organizací Oktagon a nepůjde jen o jeden zápas. Oktagon tak posílil již tak nabitý seznam nejlepších českých zápasníků.

Pešta je těžká váha, ale chtěl by shodit na do váhové kategorie 93kg, ve které nastupuje také Karlos Vémola, neboť dle jeho slov, by se chtěl s jednoznačně nejpopulárnějším českým fighterem setkat. Skutečnost, že jsou oba zápasníci pod jednou organizací, není vyloučené, že bychom se takového zápasu mohli v následujícím roce dočkat.