Pejsar vs Kudryashov 21.12.2019!

Před vánoci nás čeká velmi zajímavý duel v ruském Krasnojarsku. V křížové váze se utkají český vlk Václav Pejsar a ruské kladivo Dmitry Kudryashov! V ringu také po roce ukáže bývalý šampión křížové váhy Denis Lebedev!

21.12.2019 – Ivan Yarygin Sports Palace, Krasnoyarsk, Rusko
Křížová váha
Václav Pejsar vs Dmitry Kudryashov

Česká dvojka Václav PEJSAR (14-8-0, 12 KO) a ruská trojka „The Russian Hammer“ Dmitry KUDRYASHOV (23-3-0, 23 KO) se utkají v zápase vypsaném na deset kol!

Pětitisícová hala Ivan Yarygin Sports Palace, která je pojmenována po bývalém sovětském zápasníkovi  a dvojnásobném olympijském vítězi z let 1972 a 1976 Ivanovi Yaryginovy bude podruhé ve své historii hostit boxerský galavečer. Poprvé to bylo v roce 2010 a o juniorský interkontinentální titul WBC ve velterové váze tu tehdy bojovali Aslanbek Kozaev a Dan Nazareno Jr. Duel ovládl na body ruský boxer.

Nyní se do této haly box vrací po devíti letech a čekají nás velmi zajímavé duely. My se podíváme na ten, který nás pravděpodobně zajímá nejvíce a to zápas v křížové váze Václav Pejsar vs Dmitry Kudryashov.

Václav Pejsar přešel do křížové váhy loni po prohraném odvetném duelu s Pavlem Šourem a je nutno dodat, že Vaškovi křížová váha prostě sedí. Na loňském galavečeru 30. prosince v pražské Lucerně se utkal s Radkem Giessmannem a jeho první zápas v křížové váze skončil již ve druhém kole, kdy Giessmanna tvrdě knockoutoval.

Letos v březnu následoval zápas v Liverpoolu s domácím Craigem Gloverem. Ten dokázal český boxer opět ovládnout a ve druhém kole doslova Glovera ubil v rohu ringu.

Pejsar naposledy boxoval 15. června na galavečeru WBSS v Lotyšské Rize. Český fighter sice dokázal dostat Lotyše ve druhém kole na podlahu ringu, ten se ovšem rychle oklepal a naopak ve třetím dějství byl na zemi dvakrát právě Pejsar. Poté zápas měl plně pod kontrolou Lotyš a vyhrál jasně 3:0 na body.

Nyní má Václav Pejsar před sebou jednu z největších výzev kariéry a to duel s nebezpečným Rusem Dmitry Kudryashovem. Ten v minulosti držel stříbrný pás WBC a mezinárodní titul WBA. V roce 2013 získal i pás mistra světa, ale malé organizace GBU.

Favoritem zápasu je bezesporu ruský sniper Kudryashov, ale všechny tři prohry byly před limitem a Václav Pejsar tu tu sílu má, aby mohl Kudryashova dokázat trefit a třeba ukončit.


Dalším koho v ringu uvidíme je ruský tvrďák Denis Lebedev, který sice letos v červenci oznámil konec své sportovní kariéry poté v srpnu oslavil již čtyřicáté narozeniny, ale v boxerském důchodě nevydržel dlouho.

Nyní se vrací na domácím galavečeru a vyzve jednatřicetiletého Jihoafričana Thabiso Mchuna. Pro ruského boxera to bude první letošní duel. naposledy  boxoval v roce 2018, kdy dokázal jasně porazit Hizni Altunkaya z Turecka a Američana Mike Wilsona.

To Thabiso Mchunu stál v ringu minulý měsíc, kdy dokázal naprosto bez problému ve třetím kole ukončit neškodného Namibijce Willbeforce Shihepa (25-12-0, 18 KO).

Zdali půjde o poslední zápas Lebedeva a chce se jen rozloučit před domácím publikem nebo ho uvidíme v ringu i příští rok je zatím ve hvězdách. Každopádně světové postavení ruského bijce je velmi vysoké a v případě výhry může pomýšlet i na titulovou bitvu.

Denis Lebedev vs Youri Kalenga