PBC natlačila Heleniuse na šesté místo žebříčku WBA a poslala jej do souboje s Kownackim!

Podle zákulisních informací se aktuální světová jedenáctka a polská jednička těžké váhy Adam „Babyface“ Kownacki (20-0-0, 15 KO) utká se světovou čtyřiatřicítkou Robertem „The Nordic Nightmare“ Heleniusem (29-3-0, 18 KO).

Hodně zajímavou zprávu propálil včera večer uznávaný novinář Mike Coppinger, který prozradil, že Premier Boxing Champions finišuje s přípravou duelu mezi světovou jedenáctkou Adamem Kownackim a světovou čtyřiatřicítkou Robertem Heleniusem. Přitom ještě nedávno se spekulovalo o souboji polského chasníka s Dominicem „Trouble“ Breazealem (20-2-0, 18 KO). Sám Američan dokonce ještě včera na sociálních sítích vyhlašoval, že je na bitvu s Kownackim připravený. Jenže podle všech informací nechtělo PBC riskovat případnou výhru rodáka z kalifornského Glendale, která by nejspíše směřovala k odvetě s šampionem WBC Deontayem Wilderem.

To by rozhodně fanoušky nenadchlo a rozhodně by to ani nezvedlo sledovanost, či nepřineslo pořádný balík peněz. Navíc by to byla již čtvrtá odveta za poslední tři roky (2017 – Stiverne, 2019 – Ortiz, 2020 – Fury a ?2020 – Breazeale?). Ne, tomu chtěl Al Haymon za každou cenu zabránit a tak šikovně protlačil finského obra Roberta Heleniuse na šesté místo žebříčku WBA, odstranil z cesty Christiana Hammera, jenž posledně hodně potrápil kubánského veterána Luise Ortize a nacpal šestatřicetiletou „Severskou Noční Můru“ do souboje s Kownackim. Oba borci tedy změří síly 7.3.2020 na galavečeru v Barclays Center, kde vystoupí coby hlavní událost celé karty.