Pavel Šour: Moje amatérská kariéra byla plná vzestupů a pádů

Pavel ŠourMistr české republiky v super těžké váze Pavel Šour v pátek odboxoval poslední amatérský duel na galavečeru a už jej čekají pouze 3 extraligové duely a poté přechod do profesionálního ringu!

Máme zde společný rozhovor pro náš web Proboxing.czCzechfighters a BoxEvents s mistrem české republiky Pavlem Šourem!Pavel Šour

Máš za sebou vítězný zápas s Jakubem Dittrichem na Titánech. Jak by si hodnotil své poslední vystoupení v amatérském ringu, připravoval ses nějak speciálně na tento zápas?
„Myslím, že to byl dobrý zápas. V hale sice bylo ticho jak na pohřbu, ale když jsem se pak ptal na zpětnou vazbu, tak lidé říkali, že se to líbilo.
Žádná speciální příprava nebyla, snažím se být konstantně připravený. Jen bych chtěl ještě doplnit, že mě čekají ještě 3 zápasy v extralize a pak teprve bude definitivní konec“.

Co se ti honilo hlavou po vítězství, přeci jen, končíš po tolika letech úspěšnou kariéru a půjdeš do profi ringu…
„Ano, končím po 16 letech aktivního zápasení se 125 utkáními v ringu. Zajímalo mě hlavně, co na to promotéři z Qwertu Plzeň, u kterých se připravuji a od kterých očekávám profesionální nabídku.
Dále mi šlo hlavně o to, jak to vypadalo pro diváky, jestli se to líbilo a byli spokojeni“.1

Jak by si zhodnotil svou dlouhou a úspěšnou amatérskou kariéru?
„Moje amatérská kariéra byla plná vzestupů a pádů. Nechci řešit „kdyby tohle a kdyby tamto“. Jen vím, že jsem do toho mohl dát minimálně o 50% více a mohl jsem být na olympiádě.
Věřím, že bych na to měl, jenže jsem podlehl svodům mládí – víno, ženy, zpěv (smích)“.

Kdy se chystáš na první profesionální zápas?
„Mám v plánu dokončit sezonu v extraligovém družstvu Děčína, poté mě čeká cca 5 měsíců silové a kondiční přípravy.
V lednu 2017 chci mít první zápas a během roku 2017 mám v plánu udělat tolik utkání, abych již v roce 2018 mohl uskutečnit první titulové zápasy“.

Kdo tě bude zastupovat v profi ringu? Budeš mít stejný trenérský tým?
„Jak jsem řekl, momentálně se připravuji ve stáji Qwert Plzeň.
Je to mladý tým s obrovským potenciálem a velkou chutí investorů něco dokázat. Čekám od nich nabídku smlouvy, pokud bychom se nedohodli, mám v záloze ještě několik dalších variant.
Rozhodně mám v plánu něco dokázat a ne jen jezdit jako „potrava“ do zahraničí!“.Pavel Šour

Je tvým cílem sesadit z trůnu českou jedničku těžké váhy a také plzeňského boxera Václava Pejsara?
„Určitě mám v plánu Vaška sesadit, velmi si ho vážím a je to můj kamarád. Jenže v ringu půjde vše stranou a titul mistra ČR bude můj!!! ;-)“.

Komu by si chtěl poděkovat za tvé úspěchy, které tě dovedli k několika českým titulům?
„Nejvíce bych chtěl poděkovat Justinu Klocháňovi,ten mě připravoval dlouhých 18 let již od juniorů, on byl můj druhý táta. Za většinu toho, co jsem dokázal, vděčím hlavně jemu.
Dále bych chtěl poděkovat trenérům, kteří v mé kariéře sehráli důležitou roli Vasili Larionovi a Míťovi Soukupovi“.Pavel Šour