Pavel Šour bude boxovat pod nově vzniklou profesionální stájí!

Pavel ŠourMáme zde rozhovor se čtyřnásobným amatérským mistrem České republiky Pavlem Šourem, který 17. prosince vlétne poprvé do profesionálního ringu na domácí půdě! Představí se na Dni rváčů a jeho soupeřem bude Tomáš Mrázek!

Proč ses rozhodl skončit s amatérským boxem a přešel si k profíkům?

“V amatérském ringu jsem chtěl počkat do olympiády a pokusit se kvalifikovat. V roce 2014 po zisku dodacího titulu v Plzni jsem si na to věřil. Pak přišla zlomenina ruky, prohra s Danem Táborským a euforie byla pryč. Dale jsem nestíhal hustý reprezentační program. Spousta turnajů a soustředění. Prostě jsem nestíhal. Bylo na čase to v olympijském ringu zabalit”.

Pavel Šour

Pod jakou stájí nebo manažerem budeš vlastně boxovat?

“Promotérem mi bude nově vznikla organizace pod názvem Atom Chimera Boxing. To bude zároveň i nová stáj. Zde budu nejen boxerem, ale i manažerem. S partnerem Martinem Hadrovským máme do budoucna velké plány”.

Nyní tě čeká první profesionální duel, jak probíhali přípravy na zápas, s kým si spároval?

“Připravuji se opravdu tvrdě. Postupně jsem přešel ze široké silové přípravy do přípravy boxerské. Připravuji se pod vedením trenéra Veselina Karagiozova. Je to velmi zajímavé, protože v podstatě od základu předěláváme můj styl, který je hodně amatérský. Hodně skáču na nohou atd. Dostávám od trenéra věčně vynadáno, že musím šetřit energii… Sparing mi trochu chybí. Párkrát jsem měl kvalitní sparing s Vláďou Řeezníčkem a Vencou Pejsarem. Dál bych taky zmínil nadějnou těžkou váhu z Plzně Martina Vainara. Na jeho kariéru jsem hodně zvědavý”.

Pavel Šour

Budeš boxovat doma, před domácími diváky, cítíš nějaký tlak a nervozitu? Přeci jen je to nová kapitola tvého boxerského života…

“Tlak cítím nejen od domácího publika, ale i od mého soupeře. Nedávno ho porazil Venca Pejsar v boji o český titul, takže já si nesmím dovolit prohrát (smích)”.

Čeká tě velmi těžký soupeř, proč sis pro svůj debut v profiringu vybral zrovna Tomáše Mrázka?

“Vybíral jsem si soupeře podle počtu bodů v žebříčku. Porazit někoho bez zisku bodů pro mě nemá smysl. Je mi 34 let a nemůžu si dovolit ztrácet čas. Chci se každým zápasem posunout dál”.

Pavel Šour

Sledoval si nějaké Tomášovi zápasy? Na co si budeš muset dávat největší pozor?

“Tomasovo zápasy moc nakoukané ještě nemám. Mám v plánu každý večer nějaké zápasy nakoukat a pak před spaním dělat audiovizualizaci. Jinými slovy si představovat, jakým způsobem půjde k zemi”. (smích)

Proč zrovna Mrázek?

“Původně jsme si vybrali Frantu Kynkala, ale zápas zrušil. Pak slovenskou jedničku Lukáše Horáka. Ten pro změnu dostal na Slovensku KO od Rudy Helešice a dostal ochranou měsíční lhůtu. Tak jsme oslovili jeho přemožitele Helešice, ale zápas se mnou zájem neměl.. Takže další na řadě byl Tomáš Mráze, který nabídku přijal”.

Pavel Šour

Jaké jsou tvé cíle v profiringu?

“Cíle jsou nejvyšší možné. Zisky titulů jsou ovšem závislé na penězích. Takže v první řadě zajistit důkáty a pak vyrazit do světa”

Chtěl by si někomu poděkovat, kdo se podílel na tvé přípravě, ať už trenérům nebo sponzorům?

“Rád bych poděkoval Justinovi Klochanovi za to, že mě vychoval. Dále celému gymu AtomGym a trenérovi Veselinu Karagiozovi za pevné nervy. 😁 V neposlední řadě partnerům přípravy MASO BREJCHA APARTSEE.CZ, KOLOSEUM a ENJOY.

Pavel Šour vs Tomáš Mrázek