Pavel Šour bude bojovat o titul WBA!

Česká jednička těžké váhy se v sobotu 20. února utká o mezinárodní titul organizace WBA. Soupeřem mu bude neporažený Kazach Zhan Kossobutskiy!

20.2.2021 – Universum Gym, Hamburg, Německo
Těžká váha
Pavel Šour vs Zhan Kossobutskiy

Česká jednička „Pablo“ Pavel ŠOUR (13-3-0, 8 KO) a neporažená kazašská jednička Zhan KOSSOBUTSKIY (14-0-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o mezinárodní titul organizace WBA!

Pavel Šour loni odboxoval celkem tři duely a připsal si dvě výhry. Rok 2020 začal prohrou s britskou hvězdou Hughie Furym, který jej ukončil ve třetím kole. Následovali dvě výhry, když v listopadu ukončil ve druhém kole Bosňana Fadila Pasaliče a o měsíc později ve druhém kole dalšího Bosňana Jasmina Hasiče.

„Pablo“ má také v držení český titul ČUBP, který získal v roce 2017 v ostře sledovaném duelu nad Václavem Pejsarem. Ten v roce 218 obhájil v odvetě s Pejsarem a v roce s mladou nadějí českého boxu Tomášem Šálkem.

Nyní má šanci boxovat velmi prestižní mezinárodní titul WBA. Do cesty se mu však postaví neporažený knockouter z Kazachstánu Zhan Kossobutskiy. Ten loni odboxoval dva duely, přičemž v březnu ukončil ve druhém kole Ghaňana Abrahama Tabula a poté v srpnu zničil v Minsku na body polského boxera Kamila Sokolowskiho.

Favoritem duelu je bezesporu dvaatřicetiletý Kazach, kterému patří 39. pozice ve světovém ratingu. O šest let starší Šour zase má více zkušeností a nemá v tomto zápase co ztratit.