Pavel Šour bojoval jako pravý český lev. S Franklinem padl až na body!

Plzeňský obr Pavel „Pablo“ Šour (11-2-0, 6 KO) nakonec nezvládl americkou misi vítězně. Jermaine „989 Assassin“ Franklin (20-0-0, 13 KO) jej poslal dvakrát do počítání a duel opanoval na body.

První americká mise nedopadla pro českého válečníka moc pozitivně. Plzeňský „Pablo“ se sice rval do poslední chvíle jako pravý český lev, ale na mladého Američana to bohužel nestačilo. Přitom poslední dva souboje pětadvacetiletého Franklina s Jerrym Forestem a Rydellem Bookerem nebyly ze strany rodáka z Michiganu nikterak přesvědčivými výkony. Jenže bylo vidět, že vycházející talent těžké váhy se z toho poučil a do souboje se Šourem vkročil skvěle připravený. Franklin totiž začal aktivně pracovat od úvodních kol a byť si s českým válečníkem vyměňovaly tvrdé údery, vítězně z toho vždy vycházel mladší Američan.

Dnes čerstvě sedmatřicetiletý „Pablo“ však ukázala srdce opravdového válečníka. Ve třetím kole zapnul na vyšší obrátky a absolutně Američana vymazal. Očividně frustrovaný Franklin zažíval krušné chvíle i ve čtvrtém a pátém dějství, jenže v šestém přišel okamžik, který celý duel zvrátil. Mladší z dvojice obrů totiž perfektně zakontroval a Šour šel poprvé k zemi. Ten se sice vrátil zpět do souboje, ale bylo vidět, že s ním tvrdý úder hodně otřásl. Aktuální americká šestnáctka těžké váhy cítila svoji šanci a od sedmého kola to bylo jasně v jasně v režii domácího borce. Ten přidal pomyslnou tečku za soubojem v desátém dějství, kdy Šoura opět poslal na podlahu ringu. Verdikt bodových zněl jasně a to ve prospěch amerického válečníka v poměru 98-91, 98-90, 97-91. Aktuální česká jednička těžké váhy tedy svoji první misi v zámoří nezvládla, ale nutno poznamenat, že Pavel ukázal obrovské srdce, hrdě reprezentoval naši zemi a za to mu moc děkujeme.