Pavel „Medvídek“ Nevečeřal ovládl Baltic Cup ve Stralsundu, když zdemoloval všechny své soupeře!

Karel Kubec - Pavel Nevečeřal - Milan Ondráško
Karel Kubec – Pavel Nevečeřal – Milan Ondráško

45. ročník Baltic Cupu v Německém Stralsundu ovládl 13ti letý Trutnovský boxer Pavel Nevečeřal, během tří dnů zdemoloval tři soupeře a odváží si titul!

Z České republiky odjela na sever Německa dvanáctičlenná výprava, kterou měl týden předtím na soustředění v Prostějově reprezentační trenér Pavel Duda. Vyladit formu se našim boxerům podařilo, jelikož přivezli 10 medailí – 4 zlaté, 2 stříbrné a 4 bronzové.

1. zápas – Jasson Kassubek (Německo)
Pavel „Medvídek“ Nevečeřal boxoval ve váze do 68 kg.
Jako prvního soupeře mu vylosoval počítač Němce Jassona Kassubeka. „Byl to takový meloun, skoro o hlavu vyšší. Měl být v těžší váze, ale vzhledem k tomu, že v ní bylo málo lidí a on navážil asi jen o kilo víc, přiřadili ho do našeho pavouka,“ prozradil na adresu soupeře trutnovský kouč Milan „Hunter“ Ondráško, který Pavlovi dělal u ringu sekundanta.
Zápas trval dvě kola. V prvním kole si trutnovský boxer naměřoval vzdálenost, kterou potřebuje, aby mohl tvrdě zasáhnout, což se mu asi v polovině kola povedlo. Němec chytil dvě těžké háky na bradu a dostal se do počítání. „Na konci kola byl očividně hodně otřesený,“ všiml si kouč Ondráško.
V úvodu druhého kola vystřelil jeho svěřenec další dva přesné háky ze zadní ruky a bylo po zápase. Trenér soupeře vhodil do ringu ručník.

2. Zápas – Dariusz Zawieruszynski (Polsko)
Druhý den se Nevečeřalovi postavil do cesty Polák Zawieruszynski, který měl v prvním kole volný los. Styl boje měl podle trenéra Ondráška takový nečistý. „Neuměl moc boxovat, dával spíš facky, jenže s takovými se boxuje blbě. Nikdy nevíš, odkud ti jedna přilítne. A i když nebyl technický, byl rvavý a chtěl vyhrát za každou cenu,“ poznamenal k polskému soupeři.

Přestože to vypadalo, že je Zawieruszynski půl zápasu „nahulenej“, vydržel na nohou celá tři kola a Pavlovi zasadil i jednu docela nepříjemnou bombu, po které však udělal taktickou chybu a český boxer se stačil vydýchat. Ve třetím kole trutnovský reprezentant z nacvičených akcí rozdal pár tvrdých úderů, Polák skončil v provazech a byl počítaný. Vítězství 3:0 na body pro Pavla a postup do finále.
Pár vteřin ze zápasu Pavel Nevečeřal vs Dariusz Zawieruszynski ⇓

3. Zápas – Eric Ebert (Německo)
Do souboje o zlato se z druhé strany pavouka probil Němec Eric Ebert, jenž v semifinále do krve stloukl boxera arménské výpravy. „Ale viděl předtím oba Pájovi zápasy a moc se mu nechtělo,“ sdělil Milan Ondráško k průběhu finále. Pavel dostal svého soupeře do problémů už v prvním kole, do druhého kola šel Němec hodně smutný a do třetího kola už nenastoupil. „Byl docela bit, několikrát počítaný. Já bych toho kluka nepustil už do druhého kola, ale jeho trenéři asi vědí, kolik snese,“ usmál se kouč.

Pavel Nevečeřal dokázal vybojovat své 22., 23. a 24. vítězství v kariéře a vůbec poprvé boxoval na turnaji tři utkání po sobě. „Chtěl jsem hlavně zaboxovat dobré zápasy a to se mi povedlo,“ byl se svým výkonem spokojený talent z Podkrkonoší. Další akcí na mezinárodním poli pro něj budou v květnu sparingy české a německé reprezentace v Berlíně. „Dostali jsme také pozvánky na turnaje do Irska a na Slovensko, tak uvidíme, jestli dopadnou peníze,“ uzavřel Milan Ondráško, který svého svěřence připravuje na letní evropský šampionát v Rusku.

Baltic Cup - Pavel Nevečeřal
Oficiální výsledkový zápis Pavla Nevečeřala ⇑

Baltic Cup Stralsund Baltic Cup Stralsund Baltic Cup Stralsund

 ZDROJ: Trutnovinky.cz a Milan Ondráško