Pascalovi se splašily kladiva. Browna posadil třikrát na zadek a senzačně jej obral o pásy!

Velký upset se zrodil v polotěžké váze. Šestatřicetiletý veterán Jean Pascal (34-6-1, 20 KO) senzačně zdolal neporaženého držitele prozatímního titulu WBA a stříbrného pásu WBC, Marcuse „Sir“ Browna (23-1-0, 16 KO).

Měla to být pro osmadvacetiletého rodáka z New Yorku relativně snadná práce. Měl výhodu domácího prostředí, byl skoro o deset centimetrů vyšší, měl o osm centimetrů větší rozpětí paží a hlavně byl považován za mnohem komplexnějšího a atletičtějšího bojovníka. Navíc když si v lednu tohoto roku pohrál s Badou Jackem, tak nikdo nepochyboval o tom, že Jean Pascal dopadne úplně stejně, možná ještě hůř. Jenže když zkušenému Kanaďanovi narozenému na Haiti splaší „kladiva“, tak to může být problém i pro mnohém talentovanější borce, byť není žádným zázračným knockoutérem.

Přitom první tři kola byla jednoznačně v režii pozatimního šampiona, který svého kanadského soka převyšoval v rychlosti, timingu i úderovou pestrostí. Ve čtvrtém kole však přišla Pascalova šance. Browne se zapomněl o něco déle v útoku a tvrdá zadní jej poprvé posílá na podlahu ringu a Američan měl hodně co dělat, aby vůbec vstal. Situaci nakonec ustál a v dalších dvou dějstvích byl opět lepším borcem. Jenže na konci sedmého kola si zkušený bývalý šampion opět počkal na svoji šanci a když jeho sok promáchl svůj hák, on tím svým tvrdě trefil bradu. Opět hodně otřesený Browne při vstávání zaplaval do provazů, ale podařilo se mu ringového sudí přesvědčit, že může pokračovat. Deset vteřin do konce sedmého kola ještě Pascal využil a poslal Browna opět k zemi, ale tentokrát již nešlo o nic vážného, spíše šampiona neposlouchaly nohy.

V osmém kole se oba bijci střetli hodně tvrdě hlavami, což způsobilo hodně nepříjemný cut na oku Marcuse Browna. Ringový doktor musel duel kvůli šerednému zranění zastavit a souboj šel předčasně na body. „Všichni tři bodový rozhodčí se shodli na jednomyslném výsledku 75-74. Vítězem a novým prozatímním šampionem se stává Jean Pascal.“ – Ohlásil šokující výsledek spíkr večera. Redakce Proboxing viděla souboj úplně stejně, tedy 75-74 pro kanadského válečníka. „Box je box. Nešťastně jsme se srazili hlavami, ale nakonec jsem o kolo vyhrál. Třikrát jsem jej posadil na zadek. Byl to těsný souboj, ale pevně věřím, že jsem vítězem po právu.“ – Prohlásil nový držitel prozatímního pásu WBA. Dojde na okamžitou odvetu? Zřejmě ano.