Pascal po velkém návratu vybodoval Menga!

Jean Pascal vs Fanlong MengBývalý světový šampión polotěžké váhy Jean Pascal se vrátil po více jak dvou letech do ringu a dokázal vybodovat favorita duelu, neporaženého Fanlonga Menga. Video ze zápasu v článku!

20.5.2022 – Whitesands Events Center, Plant City, USA
Polotěžká váha
Jean Pascal 🇭🇹🆚🇨🇳 Fanlong Meng
Brian Garry 116:111
James Ged O’Connor 115:112
Mike Ross 114:113

Devětatřicetiletý Jean Pascal (36-6-1, 20 KO) naposledy boxoval v prosinci 2019, když po velmi vyrovnané bitvě dokázal na body přetlačit švédského šampiona Badou Jacka a obhájit pásy WBA a stříbrný WBC. Odveta byla naplánovaná na loňský červen, ale Pascal neprošel antidopingovou kontrolou.

Ta v jeho těle odhalila celkem tři zakázané látky – anabolické steroidy: Epi-trenbolon, Drostanolone a Drostanolone Metabolite A. Pascal na to ihned reagoval, že udělá vše pro to, aby své jméno očistil. Jenže i další odběry neprošli a odhalily v jeho tělo další zakázanou látku Erythropoetin neboli EPO. K analýze této látky je potřeba delšího laboratorního zkoumání, proto tento výsledek přišel později. Pacal dostal půl roční stopky a byly mu odebrány oba pásy.

Na včerejším galavečeru tak nastupoval po 30tiu měsíční pauze a do cesty se mu postavil do té doby neporažený čtyřiatřicetiletý čínský boxer Fanlong Meng (17-1-0, 10 KO). Čínský favorit začal aktivněji a Pascal se první kola spíše hledal. Nicméně postupně se dostával do tempa a začal v zápase přebírat kontrolu. To vyvrcholilo v devátém kole kdy dobře mířenou trefou na bradu poslal Menga k zemi.

Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, kde se všichni tři sudí přiklonili na stranu rodáka z Haiti. „Chyběl mi ze začátku trošku timing, ale každým kolem se to zlepšovalo. Meng je skvělý boxer, který mě svou kvalitou překvapil. Byl to velmi těžký zápas a já jsem rád, že jsem ho zvládnul a že jsem zpět“. řekl po zápase bývalý světový šampión.

Jean Pascal