Pascal měl pozitivní všechny tři odběry!

Světový šampión polotěžké váhy Jean Pascal neprošel antidopingovou kontrolou na celkem čtyři zakázané látky. Měl pozitivní všechny odběry, které podstoupil!

Osmatřicetiletý šampión Jean Pascal (35-6-1, 20 KO) a o rok mladší Badou Jack (23-3-3, 13 KO) se měli utkat v odvetě 5. června v Miami. Jenže Pascal neprošel antidopingovou kontrolou, která v jeho těle odhalila celkem tři zakázané látky – anabolické steroidy: Epi-trenbolon, Drostanolone a Drostanolone Metabolite A. Pascal na to ihned reagoval, že udělá vše pro to, aby své jméno očistil.

Jenže následně přišla pro šampióna další rána. Přišel totiž další výsledek, který odhalil v jeho tělo další zakázanou látku Erythropoetin neboli EPO. K analýze této látky je potřeba delšího laboratorního zkoumání, proto tento výsledek přišel později.

Sergey Kovalev vs Jean Pascal

Nyní vyšlo na najevo, že vzorky 14.,17. a 28. května byly všechny pozitivní na shodné látky, což znamená, že své jméno jen tak neočistí a pravděpodobnost náhodného nálezu je prakticky nemožná a doping je potvrzen.

Organizace WBA bude v nadcházeních dnech jednat o odebrání světového titulu, který má Pascal v držení. Dá se však očekávat, že jde jen o formalitu a pás bude uvolněn do jiných bojů a Pascala čeká dlouhá stopka. V jeho věku možná i konec kariéry.