Parlagi vs Ambunda o světový titul v Lucerně!

Martin Parlagi se konečně vrací do ringu a bude to na prestižním galavečeru v pražské Lucerně, kde se utká o světový titul malé organizace RBO s veteránem Paulusem Ambundou v super bantamové váze!

29.12.2020 – Praha, ČR
Super bantamová váha
Martin Parlagi vs Paulus Ambunda

Slovenská jednička „Cracker“ Martin PARLAGI (25-4-1, 14 KO) a namibijská jednička „The Rock“ Paulus AMBUNDA (27-3-0, 11 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace RBO!

Slovenskému bijci žijícímu v Praze se loňský rok příliš nepovedl, když prohrál oba své duely. Nejdříve v květnu podlehl britskému boxerovi Alexi Dilmaghanimu a o měsíc později na body Patrickovi Kinigamazimu z Rwandy.

Od té doby v profi ringu nestál a tvrdě se připravoval na velký návrat a ten přichází letos v prosinci, kdy ho uvidíme na galavečeru profesionálního boxu a K1 v pražské Lucerně.

Martin Parlagi vs Michal Dufek 2

Do cesty se mu postaví čtyřicetiletý Namibijec Paulus Ambunda. Ten před dvěma lety vybojoval světový titul organizace IBO, když vybodoval Singapurce Muhamada Ridhwana. Paulus však loňskou obhajobu nezvládl a neporažený Američan Stephen Fulton mu titul vzal.

Nyní se tak vrací do ringu a ve svých 40 letech má velkou možnost získat opět světový titul. Tentokrát malé organizace RBO. Namibijec je na 43. pozici světového ratingu a je tak papírovým favoritem zápasu, nicméně Martin je o 11 let mladší a především rychlejší a podle nás by měl zápas urvat na svou stranu.

Martin Parlagi

Letošní Lucerna se bude výjimečně konat již 29. prosince a ne jako každý rok třicátého, neboť se promotér Lucerny Matouš Rajmont a promotér Oktagonu Ondřej Novotný domluvili na změně termínu. Hlavním zápasem večera bude souboj v křížové váze o český titul Václav Pejsar vs Vasil Ducár!