Parlagi v zápase dominoval, přesto titul nezískal!

Martin Parlagi vs Ben JonesVčera jsme byli svědky dalšího velkého zklamáni, Martin Parlagi sahal po vítězství a Interkontinentálním titulu WBO, přesto rozhodčí měli nejspíš jasno komu vítězství dají bez ohledu na průběh zápasu!

VÝSLEDEK – The Troxy, Limehouse, London – Velká Británie
Pérová váha
Slovenská jednička a Evropská šestnáctka Martin PARLAGI (16-2-0, 9 KO) prohrál na body s Evropskou osmnáctkou Benem „Duracell“ JONESEM (20-5-1, 9 KO) a prohrál s ním na body. Interkontinentální titul WBO tak získal Brit.Martin Parlagi vs Ben Jones

Martin do zápasu vlétl plný elánu a hned po 10ti vteřinách svého soupeře parádní levačkou sestřelil. V dalším průběhu zápasu měl Martin stále navrch a doslova svou rychlostí svého soupeře deptal.
Jones se nemohl do našeho boxera téměř trefit, naopak Martin mu po tvrdé kombinaci úderů roztrhl obličej. Ačkoliv Martin celý zápas určoval tempo, byl přesnější a minimálně inkasoval, tak to na vítězství nestačilo.
Zajímavý je i fakt, že přímý přenos obstarávala lokální Londýnská televize, která po pěti jasně vyhraných kolech pro Martina, přenos ukončila a zápas dále nevysílala.
Bohužel se opět potvrdilo pravidlo, že domácí prostředí dělá vítěze, jinak by prostě nikdo nemohl Britskému boxerovi zvednout po takovém výkonu ruku. Ještě by se dalo pochopit, kdyby byl zápas vyrovnaný, ale to nebyl tento případ.
Není to zas tak dlouho, co se v Ústí nad Labem postavila opěvovaná Fabiana Bytygi, která dle našich rozhodčích jasně vybodovala španělskou hvězdu Maribel De Sousu, ale každý kdo zápas viděl, musel uznat, že Fabiana měla prohrát a to rozdílem třídy.
Je tedy otázka, zdali kritizovat a obviňovat britskou stranu za ukradené vítězství a otočený zápas, když Česká republika se ve světě prezentuje stejně a dělá boxu úplně stejnou ostudu jakou jsme mohli vidět včera večer.
Smutné je, že to vypadá jako normální praxe než jako občasný jev. Boxu to sice škodí, ale peníze jsou vždy až na prvním místě….

První polovina zápasu Martin Parlagi vs Ben Jones ⇓

Martin Parlagi vs Ben Jones Martin Parlagi vs Ben JonesMartin Parlagi vs Ben Jones Martin Parlagi vs Ben Jones