Parkerův manažer věří, že se jeho svěřenec utká s Usykem o volný pás!

Manažer bývalého mistra světa WBO těžké váhy Josepha Parkera (26-2-0, 20 KO), David Higgins, věří, že by se jeho svěřenec mohl dostat do souboje o uvolněný pás WBO s Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO).

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) bude nucený uvolnit zřejmě titul WBO, jelikož jej není schopný hájit v termínu určeným organizací. V tom případě dostane možnost vybojovat uvolněný titul povinný vyzývatel a bývalý král křížové váhy Oleksandr Usyk. V poslední době se hodně spekuluje o tom, že se jeho soupeřem stane šestatřicetiletý britský výtržník, který momentálně okupuje desátou příčku světového žebříčku, Dereck „WAR“ Chisora (32-9-0, 23 KO). Jenže stále se tak nějak zapomíná na aktuální světovou třináctku a bývalého držitele tohoto pásu Josepha Parkera. Sedmadvacetiletý Novozélanďan je totiž dvojkou žebříčku WBO a je hned za hvězdným Ukrajincem. Chisora je až devítkou.

„Mluví se o tom, že by Joshua měl uvolnit jeden ze svých pásů a pokud uvolní titul WBO, pak se o něj zcela jistě utká Usyk. Hned za ním je však Joseph Parker, což by ve finále mohlo skončit vzájemný střetem. To by byla celkem úsměvná situace, protože přesně takto přišel Joe k pásu poprvé, když porazil v boji o uvolněný titul Ruize. Že by se historie opakovala? Usyk by byl jistě hodně těžký soupeř. Joseph je stará škola. Nikdy neudělá krok zpět a do všeho jde po hlavě, takže ten souboj určitě bude chtít.“ – Prozradil David Higgins. Je tedy docela dost možné, že se nakonec nedočkáme titulového souboje Usyk-Chisora, ale na řadu přijde střet s Parkerem. Vše je momentálně na organizaci WBO, jak rozhodne.