Parker vypráskal krajana Fa a má titul WBO!

Bývalý světový šampión těžké váhy Joseph Parker předvedl na domácím galavečeru v souboji o Nový Zéland skvělý výkon a získat Orientální titul organizace WBO!

27.2.2020 – Spark Arena, Auckland, Nový Zéland
Těžká váha
Joseph Parker vs Junior Fa

Andrew Bell 119:109
Greg Burgess 117:111
Paul Fitzsimmons 115:113

Úvodní tříminutovou ovládl bývalý světový šampión Joseph Parker, jenž se lépe pohyboval a bodoval. Na začátku druhého kola Fa trošku přidal, ale Parker rychle obsadil střed ringu a druhé dějství bylo opět v jeho režii.

Ve třetím kole Parker přitvrdil a Fa byl několikrát v problémech. Ve čtvrtém a pátém kole Parker pokračoval v dominanci a Fa marně hledal recept na svého krajana. V šestém dějství začal trošku vystrkovat růžky i FA ale Parkera přímo neohrozil a připsal si možná první body v zápase, ale také s natrženým obočím.

V sedmém kole se toho příliš nestalo, až ke konci kola Parker zatlačil a připsal si další kolo na svou stranu. V dalším kole jsme viděli několik zajímavých výměn a vyrovnaný výkon z obou stran. V devátém kole se hodně klinčovalo, ale lepší byl opět Parker, který více otevřel soupeřovo obočí nechtěným úderem loktem.

V desátém kole Fa hodně krvácel z obočí a měl celou půlku tváře zalitou krví a nejvíce práce měl ringový, který musel několikrát oba borce od sebe odtrhávat. Jedenácté kolo nabídlo prakticky stejný obrázek a v posledním dvanáctém kole se žádný strhující finiš nekonal a vítězi tak museli rozhodnou rozhodčí, kteří správně ukázali na Parkera.

Devětadvacetiletý Parker tak získal orientální titul WBO a zároveň si připsal již čtvrté vítězství v řadě od poslední porážky, kdy jej v roce 2018 vybodoval britský boxer Dillian Whyte. Nyní má na stole nabídku na zápas s dalším Britem Dereckem Chisorou, který by se mohl konat v červenci.

Na druhé straně jednatřicetiletý Fa poprvé v profesionální kariéře poznal ve dvacátém zápasu hořkost porážky a bude se muset ze své porážky poučit a v dalším zápase ukázat, že do první padesátky světového ratingu opravdu patří.
Galavečer na Novém Zélandě sledovalo na místě celkem 12 tisíc fanoušků.