Parker vs Andrade o prozatímní titul WBO!

Zach Parker vs Demetrius AndradeDva neporažení bijci o světový titul. Na jedné straně britský boxer Zach Parker a na druhé bývalý americký světový šampión Demetrius Andrade se utkají 21. května v Anglii!

21.5.2022 – Pride Park Stadium, Derby, VB
Super střední váha
Zach Parker 🇬🇧🆚🇺🇸 Demetrius Andrade

Neporažená britská čtyřka a světová sedmnáctka Zach PARKER (22-0-0, 16 KO) a neporažená americká trojka a světová pětka „Boo Boo“ Demetrius ANDRADE (31-0-0, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Čtyřiatřicetiletý americký šampión Demetrius Andrade získal svůj první světový titul ještě v super velterové váze, když v listopadu 2013 těsně přetlačil na body ve vyrovnaném duelu arménského bijce Vanesu Martirosyana a připnul si pás organizace WBO.

V březnu 2017 se ve stejné váhovce na galavečeru v Německu utkal o volný světový titul WBA s Uruguaycem Jackem Culcayem. Duel nabídl opět velmi vyrovnanou bitvu a dva rozhodčí se nakonec přiklonili na stranu amerického boxera.

Demetrius Andrade vs Liam Williams

O rok a půl později přešel do střední váhy a o titul WBO se tentokrát utkal Namibijcem Walterem Kautondokwaem. Andrade v zápase jasně dominoval a soupeře s přehledem vybodoval. Naposledy tento titul obhajoval loni v listopadu, když ve dvou kolech seřezal irského boxera Jasona Quigleye.

Nyní zkusí získat světový titul v super střední váze. O prozatímní verzi pásu WBO vyzve sedmadvacetiletého Brita Zacha Parkera, který od března 2020 držel Mezinárodní titul WBO. Naposledy jej obhajoval loni v listopadu, když ve čtyřech kolech vyprovodil krajana Marcuse Morrisona.

Zach Parker

Kurzy na zápas jsou poměrně jednoznačně. Velkým favoritem je americký boxer, na kterého je vypsaný kurz 1,44. Na jeho britského soupeře je kurz 3,05.