Parker ovládl válku s Chisorou a má titul!

Novozélandská jednička Joseph Parker přetlačil v těžkém zápase na galavečeru v Manchesteru domácího Derecka Chisoru a získal Interkontinentální titul organizace WBO!

1.5.2021 – Manchester Arena, Manchester, VB 
Těžká váha
Joseph Parker vs Dereck Chisora

Andrew Bell 115:113
Howard Foster 113:115
Grzegorz Molenda 116:111

„War“ Dereck Chisora (32-11-0, 23 KO) vstoupil do zápasu aktivněji a hned v úvodním dějství poslal bývalého světového šampióna Josepha Parkera (29-2-0, 21 KO) do počítání. Nicméně Parker nebyl nějak otřesen a pokračoval v boji.

Chisora neustále v zápase tlačil a spoléhal na své tvrdé pověstné bomby, ale Parker byl ten, kdo byl v zápase přesnější i když Chisora byl silově lepší, tak technicky byl lepším Parker.

Vyrovnaná bitva došla až do konce předepsaných dvanácti kol a o vítězi museli rozhodnou rozhodčí, který se přiklonili na stranu Novozélanďana a ten tak získal Interkontinentální pás WBO.

Chisora se nechce s prohrou smířit a chce odvetu: „Vyhrál jsem boj. Vyhrál jsem, jsem o tom přesvědčen. Rozhodčí mě nemají rádi a chtějí mě vidět v důchodu, ale já nikam neodejdu, budu bojovat dál“.

Parker: „Dereck je velmi tvrdý bojovník a má neskutečně tvrdé bomby. Byl to velmi těsný boj, který mohl skončit na obě strany, ale myslím, že rozdíl byl v boxerských dovednostech, které ze mě udělali vítěze“.