Parker je ochoten čelit Hrgovičovi v eliminačním souboji!

Novozélanďan Joseph Parker je otevřen souboji s Chorvatem Filipem Hrgovičem v eliminačním souboji IBF. Jeho manažer čeká na nabídku!

Chorvatský neporažený bijec Filip Hrgovič (12-0-0, 10 KO) byl spolu s Američanem Michaelem Hunterem (19-1-1, 13 KO) vybrán organizací IBF do eliminačního duelu. Hunter však z nabídky vycouval a z blíže neupřesněných důvodů odmítl smlouvu podepsat.

Tým Filipa Hrgoviče a IBF ukázala na bývalého světového šampióna Josepha Parkera (29-2-0, 21 KO). Ten je souboji otevřen a situaci komentoval jeho manažer David Higgins.

„Samozřejmě bude záležet, jaké budou podmínky boje. Joseph je vysoce postavený boxer ve všech organizacích. Ale pokud přijde správná nabídka, nemáme s jakýmkoliv soupeřem problém a nebudeme se nikomu vyhýbat. Neznám podmínky zápasu Joshua vs Fury, ale je zřejmé, že se bude jednat o dvojzápas, následně o duel s Usykem, takže vítěz případného duelu muže čekat na titulový zápas rok nebo dva. Takže důležitost a výsledek eliminačního zápasů není na prvním místě jako za normálních okolností“. řekl Higgins

Joseph Parker naposledy boxoval 1. května na galavečeru v Manchesteru, kde dokázal na body 116:111, 115:113 a 113:115 přetlačit britského bouřliváka Derecka Chisoru a připsat si tak velmi důležitou výhru kariéry.