Parker a Joyce se nakonec utkají až v září!

Joseph Parker vs Joe JoyceBývalý světový šampión těžké váhy Joseph Parker a Joe Joyce se měli původně utkat na galavečeru v Londýně 2. července o prozatímní titul WBO. Ale duel se musel posunout až na září!

Září 2022 – Londýn, VB
Těžká váha
Joseph Parker 🇳🇿🆚🇬🇧 Joe Joyce

Novozélandská jednička a světový šestka „Lupesoliai La’auliolemalietoa“ Joseph PARKER (30-2-0, 21 KO) a neporažená britská pětka a světová dvanáctka „Juggernaut“ Joe JOYCE (13-0-0, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Třicetiletý Joseph Parker stál v loňském roce v ringu třikrát a všechny těžké duely zvládl. Nejdříve v únoru jasně vybodoval do té doby neporaženého krajana Junior Fa a následně dvakrát na body přetlačil v těžkých duelech Derecka Chisoru. Nyní má velkou možnost přiblížit se opět světovému titulu.

V září se utká s povinným vyzývatelem za organizaci WBO, šestatřicetiletým Joy Joycem. Ten má v držení stříbrný pás WBC, Mezinárodní pás WBO a britský titul Commonwealth. Naposledy boxoval loni v červenci v šestém kole ukončil Carlose Takama.

Prozatímní světový titul nebyl zatím u tohoto boje oficiálně potvrzen, ale dá se očekávat, že se tak stane. Joyce je povinným vyzývatelem Oleksandra Usyka, ale ten má před sebou odvetu s Anthony Joshuou a Joseph Parker je hned na druhé pozici za Joycem v žebříčku WBO.

Joe Joyce

Původně se měl duel konat už 2. července, ale Parkerův trenér Andy Lee se brzy stane otcem, tak se nemůže věnovat přípravě svého svěřence na 100 procent. Nicméně Joyce se pravděpodobně do ringu postaví v průběhu června. Soupeř a další podrobnosti by měly být oznámeny v následujících dní.