ParaBox: V pátek 1. května se konal první oficiální paraboxerský zápas!

ParaBox www.proboxing.czNa prvního Máje se konal historický paraboxerský zápas a my u toho samozřejmě nemohli chybět!

1. Května – Park Folimanka
ParaBox
První květnový den se konal v pražském parku Folimanka festival hudby a pohybu pod názvem „POJĎ DÁL“ a jeho součástí byl i historický první tříkolový oficiální paraboxerský duel mezi Štěpánem Hykou a Štěpánem Benešem z klubu S.A.C. Praga.
Tento duel si nenechali ujít přední české televize, internetové servery ani spousta fanoušků a diváků, kteří se přišli na historicky první zápas v paraboxu podívat.

Do ringu proti sobě nastoupili devětadvacetiletý Štěpán Beneš a pětatřicetiletý Štěpán Hyka, kteří jsou prozatím nejlepšími borci mezi paraboxery. Zápas byl vypsán na 3x 1,5 minut s minutovými přestávkami.
Šance na vítězství byli 50 na 50 neboť každý z nich má jiné předností a jiný pohybový hendikep. Štěpán Beneš je rychlejší a pohyblivější a Štěpán Hyka pro změnu tvrdší a přesnější.
Poslední sparingy, které se konali 14 dní před samotným zápasem, si to kluci spolu rozdali na 3×3 kola a oba boxeři neměli větší problém s fyzickou zátěží což se ukázalo i v zápase, když oba boxeři tři kola boxovali na 100%.

Celý zápas Štěpán Hyka vs Štěpán Beneš 3x 1,5, min Park Folimaka ⇓

Podpořit své boxerské kolegy přišli bývalí Evropští šampióni Lukáš Konečný a Ondřej Pála, ale také vycházející boxerská naděje Fabiana Bytyqi, kteří s paraboxery lapovali v ringu ⇓

Paraboxeři trénují v klubu S.A.C. Praga pod vedením prezidentky Paraboxerské asociace Terezií Krjbychovou a dalšími trenéry Magdalénou Friedovou, Evou Líškovou a Vlaďkou Malíkovou.

1 2 2-1 3 4 5 6 7