Pacquiao zrušil jednání s Hornem. Do boje půjde s Amirem Khanem!

Pacquiao vs KhanTak velká novinka se nám zrodila během tohoto víkendu. Filipínský šampion organizace WBO Manny Pacquiao (59-6-2, 38 KO) vyzve, 23.4.2017, Brita s pakistanskými kořeny, Amira Khana (31-4-0, 19 KO). Oba borci by se měli střetnou zatím na nespecifikovaném místě ve Spojených Arabských Emirátech.

Manny Pacquiao nevydržel tlak svého promotéra Boba Aruma, který si velmi přál duel svého svěřence s australským mladíčkem Jeffem Hornem (16-0-1, 11 KO). Důvod? Nová spolupráce ostříleného promotérského matadora s Duco Events, potažmo s Deanem Lonerganem. Již před duelem Josepha Parkera s Andym Ruizem Jr. podepsal promotérský veterán spolupromotérskou smlouvu ohledně zastupování novozélandského talentu a součástí smlouvy bylo zřejmě a více příležitostí pro boxery z Austrálie a Nového Zélandu. Jenže filipínský senátor má svůj věk a na stará kolena chce taky trošku lukrativnější zápasy a tomu Jeff Horn jistě nabídnout nemůže. Arumovi se tak vzepřel a rozjel na svém twitterovém účtu hlasování, ve kterém fanoušci měli rozhodnout, kdo bude dalším soupeřem. A fanoušci s výběru vybrali Amira Khana.

Manny Pacquiao vs Timothy Bradley 3

Ze začátku nebylo úplně jasné, kde se bude duel konat. Mluvilo se o Velké Británii, hlavně o Boltonu, nebo Manchesteru. Poradce filipínského borce, Michael Koncz, ale tyto zvěsti popřel a uvedl jako místo konaní SAE. Není se čemu divit. Amir Khan má za sebou několik arabských boháčů, kteří si vysloveně tento duel přáli. Podle Koncze nabídli astronomickou sumu 38 milionů amerických dolarů. To je jednoznačně částka, kterou nemůže tým kolem Jeffa Horna nabídnout a také je to nabídka, která se na sklonku kariéry prostě neodmítá. Fanouškům to také nemusí vůbec vadit. Jeffa Horna ještě nikdo moc nezná a duel s „Králem Khanem“ prostě bude táhnout víc. Duel by se měl uskutečnit ve welterové váze a to je rozhodně váha, která nyní oběma sedí. Pacquiao v roce 2016 rozbil Bradleyho a Vargase. Khan sice tvrdě narazil ve střední váze na Alvareze, který jej nemilosrdně uspal. Když se podíváme do historie, tak welterová váha Britskému borci seděla daleko lépe. V ní zničil například Collaza, Devona Alexandra, nebo Chrise Algieriho.