Pacquiao vs Spence o tituly WBC a IBF!

Legendární filipínský boxer Manny Pacquiao má i ve 42 letech chuť na velké zápasy a v srpnu vyzve neporaženého amerického šampióna!

21.8.2021 – Las Vegas
Velterová váha
Manny Pacquiao vs Errol Spence jr

Filipínská jednička a světová trojka „PacMan“ Manny PACQUIAO (62-7-2, 39 KO) a neporažená americká a světová dvojka „The Truth“ Errol SPENCE (27-0-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBC a IBF!

Dvaačtyřicetiletý Filipínec naposledy boxoval v létě 2019, kdy dokázal ovládnou vyrovnanou bitvu s do té doby neporaženým Keithem Thurmanem a získat světový titul WBA super. Od té doby v ringu nestál a věnuje se především své hlavní činnosti a tou je post senátora ve své domovině.

Organizace WBA však z důvodu nečinnosti letos v lednu Paquiaovi pás odebrala a uvolnila. Ale ještě probíhají jednání a je možné, že organizace světový titul nakonec do zápasu dá.

Nyní však dostal opět apetit a vyzve neporaženého šampióna Errola Spence. Ten získal pás IBF již v roce 2017, když v jedenáctém kole knockoutoval britskou hvězdu Kella Brooka. V září 2019 k titulu IBF přidal také pás WBC, když vybodoval ve vyrovnané bitvě krajana Shawna Portera.