Pacquiao se nakonec utká s Ugasem o pás WBA super!

Neporažený šampión Errol Spence musí na operaci oční sítnice a musel tak odstoupit ze zápasu s filipínskou legendou. Promotéři se narychlo domluvili s Yordenisem Ugasem a tak o titulový souboj nepřijdeme!

21.8.2021 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Velterová váha
Manny Pacquiao vs Yordenis Ugas

Filipínská jednička a světová trojka „Pac Man“ Manny PACQUIAO (62-7-2, 39 KO) a kubánská jednička a světová osmička „54 Milagros“ Yordenis UGAS (26-4-0, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul WBA Super!

Dvaačtyřicetiletý Filipínec naposledy boxoval v létě 2019, kdy dokázal ovládnout vyrovnanou bitvu s do té doby neporaženým Keithem Thurmanem a získat světový titul WBA super.

Ten mu ovšem WBA nakonec z důvodu nečinnosti odebrala, ale nyní má možnost jej získat zpět. Pacquiao se měl původně utkat s neporaženým šampiónem WBC a IBF Errolem Spence (27-0-0, 21 KO), jenže ten musí na operaci oka a promotéři nakonec ukázali na Yordenise Ugase.

Pětatřicetiletý Kubánec získal světový titul WBA loni v červnu, když na body přetlačil amerického boxera Abela Ramose (27-4-2, 21 KO). Následně mu byl klasický pás WBA vyměněn za uvolněný hlavní titul WBA super, který organizace odebrala právě Pacquiaovi.

Na galavečeru už jsou potvrzené další dva zajímavé duely. O Mezinárodní titul WBO v pérové váze změří síly neporažený Mark Magsayo a Julio Ceja. Ve velterové váze se střetnou Victor Ortiz a bývalý šampión Robert Guerrero.