Pacquiao ovládl souboj s Thurmanem. Ajagba jasně přejel Demirezena!

V lasvegaské MGM Grand Garden Aréně mohl slavit další zisk titulu legendární Filipínec, Manny „Pac Man“ Pacquiao (62-7-2, 39 KO), který zdolal na body o deset let mladšího Američana, Ketiha „One Time“ Thurmana (29-1-0, 22 KO).

Třicetiletý šampion a držitel titulu WBA, Keith Thurman, si před duelem pouštěl hodně pusu na špacír. Sliboval ukončení hvězdného Filipínce a zničení legendy, jenže po souboji musel svěsit hlavu. Již v prvním kole se rodák z Floridy ocitl na podlaze ringu, když hvězdný „Pac Man“ rozběhl fantastickou kombinaci, protáhl zadní ruku, kterou poslal svého soka, poprvé v kariéře, k zemi. Super šampion se však nenechal zahanbit a v dalších kolech se snažil dostat soupeře do problému a postupně zvyšoval obrátky. Ovšem ani Filipínec nechtěl ustoupit a diváci tak byly svědky skvělé a vyrovnané podívané. V desátém kole opět zaúřadovala legenda, když Američana tvrdě zasáhla na spodek a ten byl dokonce nucený si vyndat chránič zubů, aby vše vydýchal. Celý souboj pak rozhodlo poslední kolo, kde se Pacquiao vyburcoval k ohromnému nástupu a Thurmana doslova přejel. Dva bodový rozhodčí se přiklonily na stranu Pacquiaa v poměru 115-112. Třetí viděl vyhrát Thurmana v poměru 114-113. Filipínský senátor opět dokázal, že má i na mladší borce a po právu si odnášel z ringu pás Super šampiona WBA.

Oba elitní bojovníky welterové váhy doplnily i další zajímavé souboje v rámci galavečera v MGM. Caleb „Sweethands“ Plant (19-0-0, 11 KO) obhájil svůj pás IBF v super střední váze, když si hravě poradil s krajanem Mikem „White Bear“ Leem (21-1-0, 11 KO). Plant poslal svého soka k zemi již v prvním kole a následně jej ještě třikrát poslal do počítání ve třetím kole, kde byl duel také ukončen. Sedmadvacetiletý Američan tak potvrdil svá předzápasová slova a poprvé obhájil titul. K vidění byl i souboj dvou prospektů těžké váhy. Nigerijský knockoutér Efe Ajagba (11-0-0, 9 KO) předvedl velmi kvalitní a vyspělý výkon, když s přehledem vybodoval Aliho Erena Demirezena (11-1-0, 10 KO) v deseti kolech 2x 99-91 a 97-93.