Pacquiao a Spence nakonec o tři tituly!

WBA dá s největší pravděpodobností filipínskému boxerovi zpět titul, který mu odebrala letos v lednu kvůli nečinnosti a souboj s Errolem Spence tak bude o pásy WBA, WBC a IBF!

21.8.2021 – Las Vegas
Velterová váha
Manny Pacquiao vs Errol Spence jr

Filipínská jednička a světová trojka “PacMan” Manny PACQUIAO (62-7-2, 39 KO) a neporažená americká a světová dvojka “The Truth” Errol SPENCE (27-0-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA, WBC a IBF!

Dvaačtyřicetiletý Filipínec naposledy boxoval v létě 2019, kdy dokázal ovládnou vyrovnanou bitvu s do té doby neporaženým Keithem Thurmanem a získat světový titul WBA super. Od té doby v ringu nestál a věnuje se především své hlavní činnosti a tou je post senátora ve své domovině.

Organizace WBA však z důvodu nečinnosti letos v lednu Paquiaovi pás odebrala a uvolnila. Po oznámení zápasu se Epencem kontaktovali zástupci Pacquiaa organizaci WBA a vypadá to, že organizace Filipíncovi pás do souboje vrátí.

Errol Spence získal pás IBF již v roce 2017, když v jedenáctém kole knockoutoval britskou hvězdu Kella Brooka. V září 2019 k titulu IBF přidal také pás WBC, když vybodoval ve vyrovnané bitvě krajana Shawna Portera.