Otto Wallin: Dejte mi odvetu s Tysonem Furym a já dokončím to, co jsem započal!

Devětadvacetiletý švédský válečník Otto „All In“ Wallin (20-1-0, 13 KO) stále doufá, že dostane ještě jednu šanci proti britskému obrovi a aktuálnímu šampionovi WBC Tysonovi „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Víkendovou bitvu mezi britským obrem Tysonem Furym a americkým knockoutérem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO) si nenechal ujít ani švédský válečník Otto Wallin. Devětadvacetiletý rodák ze Sundsvallu minulý rok v září nehezky potrápil rodáka z Manchesteru, když mu ve třetím kole brutálně roztrhl obočí, které si následně vyžádalo chirurgický zákrok a padesát stehů. Mnoho fanoušků a odborníků tvrdilo, že měl být duel lékařem ukončen a zvítězit měl Wallin. Nestalo se. Jenže mnohým neznámý Švéd je stále jediným borcem, který se nejvíce přiblížil triumfu nad neporaženým Britem. Nyní by chtěl odvetu.

„Pokud o mě někdo někdy pochyboval, tak nyní už nemůže. Můj souboj s Furym byl daleko lepší, než odveta s Wilderem. Právě se ukázalo, že patřím mezi top borce.“ – Rozpovídal se o odvetném duelu Brita s Američanem Wallin. „Fury přišel do odvety s perfektním plánem a ukázal, že je jedničkou těžké váhy. Změnou trenéra vše změnil. Byl daleko agresivnější a to způsobilo, že Wilder vypadal hodně špatně. Tyson ho naprosto převyšoval a všechno hrálo v jeho prospěch. Přitom Wilder měl jasný klíč k vítězství, který se mu dal já. Ukázal jsem mu, jak porazit Furyho. Věděl, že to jeho obočí nebude stoprocentní. Přesto nic nepředvedl. Ovšem i tak si zaslouží respekt za to, že nechtěl skončit. Ukázal srdce válečníka. Přesto si myslím, že jeho roh měl duel ukončit duel mnohem dřív. Chci odvetu s Furym a tentokrát dokončím, co jsem začal.“ – Přeje si jednašedesátý muž světového žebříčku.

Stejného názoru je i jeho promotér Dmitry Salita. „Ani Wladimir Klitschko a ani Deontay Wilder, což jsou dva velcí šampioni těžké váhy, nedokázali Furymu zavařit tak, jak to dokázal Otto Wallin. Otto je stále teprve na začátku své kariéry a zlepšuje se každým soubojem. Je na správné cestě stát se elitním bojovníkem nejtěžší váhové kategorie. Bohužel v souboji s Tysonem neměl štěstí, ale má ten správný styl, aby mu pokaždé udělal velké problémy. Nyní ho budeme udržovat v zápasovém tempu. Potřebuje pár vítězství a nabrat další zkušenosti a pak uvidíme, jestli se Fury rozhodne pro odvetu s Ottem.“ – Bohužel šance mladého Švéda na odvetu s aktuálním šampionem WBC nejsou příliš růžové. Fury má před sebou poslední dva souboje v kontraktu s Top Rank Boxing, které nejspíše odboxuje s Wilderem a Joshuou a následně zamíří do důchodu.