Otto Walin bude příštím soupeřem Tysona Furyho?

Podle slov jednoho z nejuznávanějších novinářů, Mika Coppingera, se lineární šampion těžké váhy, Tyson „Gypsy King“ Fury (28-0-1, 20 KO), nestřetne ve svém zářijovém termínu s Američanem.

„Nebude to Jarrell Miller. Také to nebude Trevor Bryan a ani Charles Martin. Otto Wallin bude nakonec příštím soupeřem Tysona Furyho.“ – Napsal na svůj twitter jeden z nejuznávanějších a nejinformovanějších novinářů, Mike Coppinger. Pokud je tato informace pravdivá, tak třicetiletý rodák z Manchesteru nebude zrovna chválen mezi fanoušky a ani mezi odbornou veřejností. Otto Wallin (20-0-0, 13 KO) je jistě kvalitním boxerem, ovšem rozhodně nepatří do světové špičky a upřímně nemá žádné zkušenosti z velkých duelů. Jeho největším soubojem bylo domácí derby s Adrianem Granatem o evropský titul EBU, který sice pohodlně zvládl na body, ale nic speciálního nepředvedl. Vždyť Granata ukončil před limitem i za zenitem boxující Dimitrenko.

Ani americký debut se osmadvacetiletému rodákovi ze Sundsvallu příliš nepovedl. Souboj s Nickem Kisnerem musel být ukončen hned v prvním kole kvůli tržnému zranění ze střetu hlavami. Wallin se sice dostal i do hledáčku Anthonyho Joshuy, když se provalil dopingový skandál Jarrella Millera, ale ani to nedává světové osmačtyřicítce potřebný kredit. Ano, Fury má před sebou těžkou únorovou bitvu s Deontayem Wilderem a nejspíše nechce zbytečně riskovat lukrativní duel, ale fanoušci rozhodně čekali lepší jméno. Zatím není nic potvrzeno, ale případné oficiální oznámení tohoto souboje bude velkým zklamáním.