Otec Tysona Furyho: Trilogie nic neřeší. Můj syn je moc dobrý na to, aby jej Wilder porazil!

John Fury se nedávno rozpovídal o trilogii mezi jeho synem a šampionem WBC Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) a bývalým světovým šampionem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO).

Jsou tomu už dva týdny, co svět profesionálního ringu poznal nového šampiona WBC. Pětiletou vládu amerického knockoutéra Deontaye Wildera ukončil britský obr Tyson Fury v sedmi kolech naprostou demolicí. Nyní už je zcela jasné, že čtyřiatřicetiletý rodák z Alabamy se nechce smířit s první profesionální porážkou a aktivoval doložku o trilogii, která by se měla uskutečnit zřejmě 18.7.2020 v Las Vegas. Ani fanoušci, ani odborníci nejsou z třetího střetu příliš nadšení. Podle mnohých je to úplně zbytečné a duel bude mít ještě jasnější scénář než únorová odveta. Stejného názoru je i otec britského šampiona John Fury.

„Nemám mu za zlé, že aktivoval doložku o trilogii, ale podle mě udělal velkou chybu. Tyson je zkrátka o moc lepší, než Deontay. Ukázal to už v prvním duelu, kdy ještě nebyl ve formě a přesto měl vyhrát na body. V druhém duelu pak přišel ve stoprocentní formě a všichni víme, jak to dopadlo. Třetí zápas nic neřeší a opravdu netuším, co tam chce vymýšlet. Tyson totiž může být jenom lepší, takže přes něj ta cesta na vrchol určitě nevede. Wilder by se měl domluvit se svým týmem a raději hledat jiný souboj. Pokud se totiž dostanete do křížku s mým synem, pak jediné místo, kde můžete po duelu skončit, je nemocnice.“ – Pravil muž, který sám skočil ve vězení za brutální rvačku.

Zkrátka klan Fury má ve své krvi boj, ale přesto našel John i vlídná slova pro padlého šampiona. „Nemyslím to s ním vůbec zle, protože je to vážně skvělý bojovník s neuvěřitelnou silou. Kromě mého syna je schopný porazit kohokoliv na světě. Kdyby se utkal s Joshuou, tak by mu pravděpodobně sebral všechny pásy, ale na Tysona zkrátka nemá. Tyson je světová jednička a tím debata končí.“ – Dokončil své vyprávění muž, jenž také ochutnal profesionální ring a odešel s rekordem (8-4-1, 1 KO).