Oscar Valdez v těžkém zápase porazil Adama Lopeze!

Mexická trojka a světová šestka Oscar Valdez zvládl přechod do super pérové váhy a v sedmém kole ukončil Američana Adama Lopeze. Nebylo to však zadarmo a sám se ocitl na podlaze ringu! Galerie!

Cosmopolitan of Las Vegas, Las Vegas, USA
Super pérová váha
Oscar Valdez vs Adam Lopez

Oscar Valdez (27-0-0, 21 KO) získal v červenci 2016 světový titul WBO v pérové váze, když ve druhém kole zničil argentinského boxera Matiase Carlose Adriana Ruedu.

Pás následně úspěšně šestkrát obhájil. Naposledy tomu bylo letos v červnu, kdy jasně na body porazil Američana Jasona Sancheze. Po této výhře oznámil přesun do super pérové váhy. Uvolněný pás WBO v pérové váze následní získal Shakur Stevenson, který vybodoval Joeta Gonzaleze.

Valdez ovšem první zápas neměl tak jednoduchý, jak možná čekal a ve druhém kole si po tvrdé levačce Lopeze sedl na zadek a byl v počítání. Jenže Lopez své výhody nedokázal využít a Valdez začal zápas otáčet.

To vyvrcholilo v sedmém kole, kdy Lopeze poslal tvrdě k zemi a po následném počítání ho dodělal. I když by se dalo spekulovat, zdali ringový rozhodčí Russell Mora mohl nechat ještě duel pokračovat či nikoliv.

Valdez jistě pokukuje po titulovém zápase v této váhové kategorii a nemusí jít tak daleko. Jeho krajan Miguel Berchelt má v držení titul WBC a Leo Santa Cruz pás WBA super. S kým se Valdez utká v následujícím zápase?