Oscar Rivas ukončil Bryanta Jenningse!

Velké překvapení se konalo v americké Veroně, když si Oscar Rivas (26-0-0, 18 KO) poradil před limitem s kvalitním bijcem a světovou jednadvacítkou, Bryantem Jenningsem (24-3-0, 16 KO). Do té doby celkem vyrovnanou bitvu, ukončil Kolumbijec v posledním dvanáctém kole.

Nebyl mezi širokou veřejností tolik známý a respektovaný. Kde kdo věřil spíše jeho americkému protějšku. Ovšem rodák z Valle del Cauca, Oscar Rivas, ukázal, že není žádné ořezávátko a musí se s ním počítat. Ještě aby ne, když si olympionik z Pekingu poradil mezi amatéry s takovým jménem, jako je Kubrat Pulev. Nyní jeho ničivou sílu okusil i Bryant Jennings přezdívaný „By-By“. Ten Jennings, který odolal všech dvanáct kol s tehdejším vládcem těžké váhy Wladimirem Klitschkem.

Američan se od začátku snažil držet Rivase od těla. Byl rychlejší, pohyblivější a souboj vypadal velice vyrovnaně. Kolumbijec před dvanáctým kolem vedl těsně 2:1 u bodových rozhodčí. Jenže borec přezdívaný „Kaboom“ nenechal nic v náhodě a ve dvanáctém kole se vyhecoval k brutálnímu finiši. Tvrdá kombinace, při které se Jenningsovi podlomili kolena jako by v něm nastartovala ten zabijácký instinkt. Z prvního počítání se americký borec ještě dokázal oklepat. Jenže další nálož brutálních úderů donutila sudího Garyho Rosata ukončit duel. Rivas si tak připnul na své tělo hned tři pásy. IBF International, NABF a WBO NABO. Ve světovém žebříčku také solidně poskočil na skvělé dvanácté místo.