Oscar Rivas se oficiálně upsal stáji Top Rank Boxing a doufá v odvetu s Whytem!

Aktuální světová šestnáctka a kolumbijská jednička těžké váhy Oscar „Kaboom“ Rivas (26-1-0, 18 KO) nakonec podepsal promotérskou smlouvu se stájí Top Rank Boxing a doufá v odvetný duel s Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (27-1-0, 18 KO).

Dvaatřicetiletý kolumbijský válečník patří určitě mezi ty nejkvalitnější bojovníky těžké váhy. Vždyť Bryanta Jenningse dokázal ukončit jako teprve druhý válečník. Jako první dokázal Američana ukončit před limitem kubánský „King Kong“ Luis Ortiz, což se předtím nepovedlo ani ukrajinskému vládci těžké váhy Wladimiru Klitschkovi, nebo nastupující hvězdě Joe Joycovi. Rivas měl dokonce na lopatě o rok mladšího Brita Dilliana Whyta, kterého poslal v devátém kole na podlahu ringu. Bohužel se mu nepodařilo práci dokončit a v londýnské O2 Aréně zaslouženě padl na body v poměru 2x 115-112 a 116-111. Jenže souboj měl kontroverzní dohru.

Jak se ukázalo tak předzápasové testy rodáka z Jamajky v sobě měly stopy Dianabolu a navíc se provalil skandál s nepovolenými rukavicemi. Test vzorku B sice Whyta očistil, ale problém s rukavicemi se úspěšně zametl pod koberec. V Rivasovi tak stále klíčí semínko pochybností a rád by s novou promotérskou stájí Top Rank Boxing docílil odvety na neutrální půdě. „Pořád jsem znechucený okolnostmi mé jediné profesionální porážky v Londýně s Whytem a doufám, že jednoho dne se dočkám odvety na neutrální půdě. Vím, že udělá cokoliv, aby se tomu vyhnul, ale nic mi nezabrání v tom, abych získal pás mistra světa. Jsem připraven na jakoukoliv výzvu.“ – Sdělil médiím rodák z kolumbijského Cali, který by se měl objevit 28.3.2020 na galavečeru v Quebecu, kde dlouhodobě také žije.