Oscar Rivas hodlá zničit titulové ambice Dilliana Whyta!

Aktuální světová patnáctka těžké váhy, Oscar „Kaboom“ Rivas (26-0-0, 18 KO), je odhodlaný zničit titulové ambice britské raubíře Dilliana „The Body Snatcher“ Whyta (25-1-0, 18 KO).

Oba borce, kteří se střetnou 20.7.2019 v londýnské O2 Aréně, pojí hned několik věcí. Oběma je jednatřicet let, oba mají shodný počet profesionálních zápasů, byť Whyte má již jednu prohru na svém kontě a oba mají shodný počet ukončení před limitem. Toto bude opravdová lahůdka pro fanoušky těžkých vah. Jak Whyte, tak Rivas touží po jediném a tím je titulový střet s některým ze šampionů. „Nerad dělám předpovědi, ale s jistotou mohu říct, že budu poslední muž, který bude stát na svých nohách.“ – Začal své povídání rodák z Kolumbie.

Britský chasník od prohry s Joshuou jede, jako dobře promazaný stroj. Dokázal porazit dvakrát krajana Chisoru, poradil si s finským obrem Heleniusem, tvrdě knockoutoval australského veterána Browna a porazil i obávaného novozélandského válečníka Josepha Parkera. Jenže nyní před ním stojí další pekelná výzva. Rivas dokázal mezi amatéry zdolat Vyacheslava Glazkova, Michaela Huntera, či Kubrata Puleva. Mezi profesionály pak zapsal nejdůležitější vítězství letos v lednu, když ukončil před limitem Bryanta Jenningse.

„Dillian Whyte je známé jméno a má dobré postavení v žebříčcích, to je přesně důvod proč s ním budu bojovat. Jeho postavení je hodně důležité, jelikož chci, aby mě lidé znali. Chtěl bych se brzy dostat k soubojům o titul mistra světa, protože mám schopnosti na to, abych porazil Joshuu, Furyho i Wildera. Mohu být stejnou hvězdou, jako je Anthony Joshua.“ – Nastínil rodák z kolumbijského Cali. „Whyte je hodně silný chlap, ale myslím si, že svojí rychlostí, zkušenostmi a silou jej dokážu zdolat. Je to typ bojovníka, kterého mohu porazit, ale bude to těžké. Musím být dobře připravený a já také budu. Bude to velký boj a já se nemohu dočkat, až začne první kolo.“ – Zakončil své povídání aktuální držitel titulů NABF a WBO NABO.