Ortiz zapsal další vítězství před limitem. Estrada ukončila Adkins za sedm vteřin!

Po stáji Top Rank Boxing se po koronavirové pauze vrátila do hry i streamingová platforma DAZN, která společně s formací Golden Boy Promotions uspořádala zajímavou akci v kalifornském Indiu.

V předzápasech celého galavečera se představila i neporažená Američanka Siniesa Estrada (19-0-0, 8 KO), která své dvaačtyřicetileté krajance Mirandě Adkins (5-1-0, 5 KO) nedala žádnou šanci. Válečnice s přezdívkou „Super Bad“ hned v úvodu vystartovala ze svého rohu a s přesností elitního zabijáka několika údery poslala soupeřku k zemi. Za sedm vteřin bylo vymalováno. Estrada se tedy zapsala do historie ženského boxu, coby nejrychlejší knockoutérka a zároveň může vyhlížet zajímavé souboje, pravděpodobně již titulové, v lehké muší váze, kde jí patří osmá příčka a stříbrný pás WBC.

V hlavním duelu večera se do ringu, po necelých sedmi měsících, vrátil i dvaadvacetiletý talent welterové váhy Vergil Ortiz Jr. (16-0-0, 16 KO). Jeho soupeřem se stal zkušenější jednatřicetiletý kolumbijský válečník Samuel Vargas (31-6-2, 14 KO). Ovšem hned od úvodu bylo evidentní, že mladší z dvojice má jasnou převahu. Ortiz postupně zvyšoval tempo a poprvé svým soupeřem otřásl ve čtvrtém dějství. Následně se jen čekalo, jak velké bití Vargas snese, než padne. Zkušený ringový sudí Jack Reiss nakonec mezi oba válečníky skočil na konci sedmého dějství. Ortiz si tedy mohl spokojeně odkráčet do svého rohu s dalším knockoutem. Zajímavostí budiž, že Vargase dokázal ukončit před limitem pouze bývalý světový šampion Danny Garcia a aktuální král welteru Errol Spence. Dočkáme se tedy konečně střetu mladého talentu se špičkou této váhové kategorie?