Ortiz udolal Hammera na body a vyzval Joshuu s Wilderem!

Kubánský „King Kong“ Luis Ortiz (31-1-0, 26 KO) má za sebou hodně těžkou noc. Německý Rumun, Christian Hammer (24-6-0, 14 KO), byl totiž hodně těžkým oříškem, který veteránovi nejednou zle zatopil.

Devětatřicetiletý kubánský veterán a aktuální světová osmička těžké váhy, Luis Ortiz, udělal další krok ke svému snu, kterým je druhý titulový souboj. V noci ze soboty na neděli dokázal jednoznačně vybodovat světovou čtrnáctku Christiana Hammera, i když se jeho vítězství neobešlo bez krizových momentů. Největším šokem bylo jednoznačně druhé kolo, kde si kubánský levák nepohlídal obranu a za ucho mu prolétl levý hák bez mála sto sedmnáct kilo vážícího Němce. „King Kong se podlomil v kolenou a rukavicí se dotkl podlahy ringu, což bohužel přehlédl ringový sudí a jelikož se Ortiz hned narovnal, nechal pokračovat v boji. To se veteránovi nemuselo úplně vyplatit. O osm let mladší Hammer se s ním totiž okamžitě pustil do bitky a zapsal několik dalších čistých úderů. Ty už s Ortizem neotřásly a rodák z Camaguey se s úsměvem vrátil do zápasu.

„Nepředvedl jsem to, co jsem chtěl. Byla to těžká bitva. Potřeboval jsem se trošku zahřát a dostat se do tempa, pak už to bylo dobré. Každá těžká váha na světě musí vidět, že na to mám i ve čtyřiceti. Joshuo, Wildere, já jsem připravený. Nejsem zklamaný, že jsem Hammera neukončil. Dělám box již několik let a jsem rád, že jsem mohl předvést i jiné dovednosti.“ – Prohlásil Ortiz po zápase. „Ortiz je hodně kvalitní a zkušený borec. Je technický a chytrý, ale není to tak hrozné, jak to někteří popisují. Respektuji ho, ale nemyslím si, že je to jeden z nejlepších bojovníků. Jsem ochotný bojovat s kýmkoliv a dnes večer jsem dokázal lidem, že se pletli, když říkali, že mě knockoutuje.“ – Nastínil svůj pohled na zápas Hammer. Ten měl sice světlé momenty v duelu, ale jinak tahal za kratší konec. Ortiz dominoval zejména svým jabem a byl celkově přesnější, což dokazují i statistiky compuboxu. Ortiz trefil 140 ze 610 celkových úderů. Hammer jen 84 ze 403 úderů.